Čudesan preokret Čuke: Radnički je imao sve u svojim rukama, a onda se razgoropadio Tedić!

03.06.2020

15:04

Fudbaleri Čukaričkog drugi su polufinalisti Kupa Srbije. Brđani su na svom terenu posle velikog preokreta savladali Radnički iz Niša sa 3:2 (1:2), junak je bio trostruki strelac Slobodan Tedić.

Slobodan Tedić

Izuzetno zanimljiv meč gledali smo na Banovom Brdu.

Već u sedmom minutu prva velika prilika.

Birmančević je pronašao Kajevića, koji sa ivice peterca neshvatljivo šutira pored gola i propušta veliku priliku da Čukaričkom donese prednost.

A onda stiže kazna.

Nikola Čumić je sjajno prošao i preciznim udarcem levom nogom doneo prednost gostima iz Niša. Čumić je postigao i drugi gol na utakmici, pošto je ponovo savladao Petrovića u 23. minutu.

Čukarički je preuzeo inicijativu i napadao je, dok se Radnički povukao, ali su i oni imali priliku da praktično reše meč, ali je Mihajlović u 38. minutu bio neprecizan.

Todorovski je u 44. minutu srušio Birmančevića u kaznenom prostoru i sudija je pokazao na belu tačku.

U poslednjim trenucima prvog poluvremena Tedić je realizovao penal i zakuvao je četvrtfinalni meč Kupa Srbije.

Penal su dobili i gosti iz Niša.

Ponovo je Čumić prošao, centrirao je, lopta je pogodila u ruku Šapića i sudija je svirao penal.

Međutim, Mihajlović je slabo šutirao i Petrović je odbranio penal u 55. minutu, pa je Čuka ostala u igri.

Blistao je golman gostujuće ekipe, pošto je Ristić branio sve udarce domaćih fudbalera.

Ali, ipak Čuka dolazi do izjednačenja.

Sjajno je Tedić ispratio centaršut u 82. minutu i glavom smestio loptu u mrežu.

I to nije bilo sve – Čuka je stigla do potpunog preokreta!

Ponovo je pogodio Tedić, ovog puta u 92. minutu i het-trikom doneo plasman Čukaričkom u polufinale Kupa.