Svilar kapitulirao; Kolarov i Džeko doneli bod Romi; Mesijev 100 gol u UEFA takmičenjima

18.10.2017

19:45 >> 20:59

Utakmicama u grupi A, B, C i D kompletirano je treće kolo Lige šampiona.

Leo Mesi

Grupa C je donela najuzbudljiviji meč, kao i jedini na kojem nije bilo golova.

Na "Stamford Bridžu" je viđena prava goleada. Čelsi je vodio 2:0. Reprezentativac Srbije Aleksandar Kolarov je postigao efikasan pogodak do kraja prvog poluvremena, da bi u nastavku meča Edin Džeko sa dva gola preokrenuo rezultat na 3:2. Ipak, Edin Azar je svojim drugim pogotkom na utakmici doneo izjednačenje ekipi Antonija Kontea, za konačnih 3:3.

U Bakuu, Karabag je odigrao bez golova protiv Atletiko Madrida, u okviru grupe C.

Mile Svilar, najmlađi golman u istoriji Lige šampiona je uspeo da sačuva mrežu u prvih 45.minuta protiv Mančester junajted za koji je celu utakmicu odigrao Nemanja Matić.  Rašford je u 64. minutu savladao Svilara, golom koji podseća na majstoriju Ronaldinja, koji je postigao protiv Engleske 2002. godine. U grupi A, CSKA je u Moskvi poražena od Bazela 2:0.

U grupi B PSŽ je lako izašao na kraj sa Anderlehtom. Strelci za "svece" bili su Mbape, Kavani i Nejmar i Di Marija.

Bajern je u Minhenu  savladao Seltik 3:0, a strelci za Bavarce bili su Miler, Kihim i Humels.

I u grupi G, Barselona je lako izašla na kraj sa Olimpijakosom, iako su veći deo igrali bez Pikea koji je dobio crveni karton. Treba istaći da je Leo Mesi postigao 100 gol u UEFA takmičenjima. Katalonci su slavili na kraju 3:1. Dok je Juventus i pored toga što je gubio od Sportinga, uspeo da preokrene rezultat na 2:1 golom Mandžukića. Strelac za ekipu iz Torina bio je i Miralem Pjanić.

Grupa A:

Benfika – Junajted 0:1 (Rašford 65. minut)

CSKA – Bazel 0:2 (Džaka 29. Oberlin 90. minut)

Grupa B:

Anderleht – PSŽ 0:4 (Mbape 3. Kavani 44. Nejmar 66. Di Marija 88. minut)

Bajern – Seltik 3:0 (Miler 17. Kihim 29. Humels 51. minut )

Grupa C:

Čelsi – Roma 3:3 ( David Luiz 11. Azar 37. 75. Kolarov 40. Džeko 64. 70. minut)

Karabag – Atletiko 0:0 (KRAJ)

Grupa D:

Barselona – Olimpijakos 3:1 (Nikolau  a.g 18. Mesi 61. Dinj 64. Nikolau 90. minut  )

Juventus – Sporting 2:1 (Aleks Sandro a.g 12. Pjanić 29. Mandžukić 84. minut)