LAVOVSKA BORBA ZVEZDE: Arsenal nezasluženo slavio

19.10.2017

16:23 >> 19:09

Pred krcatatim tribinama stadiona "Rajko Mitić" Crvena zvezda i Arsenal su odigrali utakmicu trećeg kola Lige Evrope, u kojoj je ekipa Arsena Vengera slavila 0:1.

Trenutak slavlja igrača Arsenala

Ako ništa drugo, izabranici Vladana Milojevića su pokazali hrabru igru protiv ekipe Arsena Vengera. Presudan trenutak u utakmici bio je crveni karton Rodića, koji je u 79. minutu dobio drugi žuti karton. "Tobdžijama" nije dugo trebalo da postignu pobedonosni gol. Već u 84. minutu sjajnu akciju Volkota i Vilšira pogotkom je krunisao Olivije Žiru.

Crveno-beli su se lavovski borili, imali su svoje prilike koje je Peter Čeh uspešno branio. I na drugoj strani, sjajnu partiju pružio je golman Milan Borjan koji je u nekoliko navrata maestralno čuvao svoju mrežu.

U drugoj utakmici grupe, BATE Borisov je savladao Keln 1:0, koji se sada izjednačio na tabeli sa crveno-belima na tabeli.

Tok meča:

Kraj meča!

90. minut: Sudija je produžio pet minuta

84. minut: Žiru postiže gol posle sjajne akcije Volkota i Vilšira. Međutim postoji opravdana sumnja da je pre gola Volkot bio u ofsajd poziciji

79. minut: Rodić dobija drugi žuti karton. Zvezda sa igračem manje u poslednjih deset minuta

73. minut: Šesti korner za goste iz Arsenala

64. minut: Babić menja Vujadina Savića

60. minut: Boaći dobija žuti karton posle starta nad Volkotom

54. minut: El Neni je uposlio Srnića koji snažno šutira ali ponovo maestralni Čeh

52. minut: Krstičić glavom šutira ka golu Arsenala, ali pravo u Petera Čeha

48. minut: Borjan još jednom fenomenalno brani svoju mrežu, Arsenal je žustrije ušao u drugo poluvreme

46. minut: Srnić se našao u kaznenom prostoru Arsenala ali se okliznuo. Na drugoj strani "u sredi" su se igrali igrači Arsena Vengera, ali jaku loptu Žiru nije lepo zahvatio.

45. minut: Drugo poluvreme je počelo novom koreografijom na severnoj tribini

RepublikaFoto: ST/S. MARJANOVIĆ
Severna tribina

45. minut: Kraj prvog poluvremena

44. minut:  Crveno-beli hrabro odrađuju prvo poluvreme, igra se uglavnom svodi između dva kaznena prostora sa "izletima" u jedan odnosno drugi kazneni prostor. Sudija je produžio dva minuta prvo poluvreme

31. minut:  Zvezda preti, preko Radonjića, ali Peter Čeh brani volej udarac fudbalera Zvezde koji je imao fenomenalnu priliku. Na drugoj strani Rodić dobija žuti karton pošto je zaustavio kontru Arsenala preko Volkota

26. minut: Boaći pogađa prečku posle centaršuta iz kornera

20.minut: Crvena zvezda se hrabro suprotstavlja Arsenalu, dolaze do kaznenog prostora ali im fali završni pas, ili konkretan udarac ka Čehu

15. minut:  Sjajna odbrana Borjana koji čuva svoju mrežu! Volkot sam sa sedam, osam metara šutira, ali se golman Zvezde odlično postavio. Najbolja prilika na utakmici za sada

10. minut : U svega minut, i ekipa Arsenala i Crvena zvezda su imale po korner, ali ni na jednoj strani nije bilo potrebe da golmani intervenišu. Ravnopravna igra, Zvezda konkretnija!

1. minut : Utakmica je počela