(VIDEO) USPAVANKA U ELBASANU: Partizan remizirao sa Skenderbegom

19.10.2017

18:07 >> 20:58

Fudbaleri Skenderbega i Partizana igrali su 0:0 u meču 3. kola grupe B Lige Evropa.

RepublikaFoto: Partizan.rs/Miroslav Todorović
Detalj sa utakmice u Elbasanu

Utakmica je odigrana u Elbasanu pred oko 7.000 navijača.

U drugom meču, 3. kola grupe B, Dinamo i Jang Bojs igrali su u Kijevu 2:2.

Dinamo je prvi na tabeli sa 7 bodova, Jang Bojs ima 3, a Partizan i Skenderbeg po dva.

U 4. kolu, koje je na programu 2. novembra, sastaće se: Partizan – Skenderbeg i Jang Bojs – Dinamo.

U prvom poluvremenu igralo se uglavnom na sredini terena, a nijedan tim nije stvorio veliku šansu za gol. U sličnom ritmu počelo je i drugo poluvreme. Prvu šansu Partizan je imao u 62. minutu. Janković je prošao po levoj strani i uposlio je Tavambu koji se nije najbolje snašao u petercu gostiju. Skenderbeg je u 77. minutu zapretio iz kontre, ali je Stojković odlično intervenisao. Partizan je u samom finišu utakmice imao tri velike šanse da stigne do pobede.

Prvo je u 89. minutu veliku šansu imao Suma, koji je izašao sam ispred Šehija ali je čuvar mreže domaćeg tima dobro intervenisao. Minut kasnije Tošić je probao iz slobodnog udarca, pogodio je prečku, da bi potom posle kornera Miletić pogodio stativu.

TOK MEČA:

95. minut - Kraj utakmice. Skenderbeg i Partizan su igrali bez golova.

91. minut - Miletić posle kornera pogađa stativu.

90. minut - Nova prilika za crno-bele. Tošić je šutirao iz slobodnog udarca, a golman domaćeg tima je krajnjim naporom loptu izbacio u korner.

89. minut - Kakva šansa za Sumu! Ožegović je prosledio loptu do Sume, koji je sa svega 5 metara pogodio golmana Skenderbega

87. minut - U igru ulazi Saša Ilić. On je zamenio Jankovića

84. minut - Tošić iz slobodnog udarca sa oko 25 metara šutira preko gola.

75. minut - Partizan ima inicijativu. Tošić je pokušao da iz slobodnog udarca iznenadi golmana domaćeg tima, a on je loptu izbacio u korner.

70. minut - Igra se odvija uglavnom na sredini terena. Jevtović je pokušao da iznenadi golmana Elbasana, ali je lopta završila u korneru

62. minut - Najbolja prilika za Partizan. Miletić je prošao po levoj strani, utrčao je u kazneni prostor gostiju, mogao je da šutira, ali je prosledio loptu do Tavambe, koji se nije snašao iako je bio na nekoliko metra od gola

53. minut - Skenderbeg preti. Domaći fudbaleri su imali dve dobre prilike, ali je odlično intervenisala odbrana Partizana. Probudila se i publika u Elbasanu.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

I poluvreme

45. minut
- Kraj prvog poluvremena. Posle prvih 45 minuta nema golova. Domaći su za nijansu bili bolji.

33. minut - Žuti karton za Tavambu

24. minut - Kakva prilika za Skenderbeg. Segun je krenuo sam prema golu Partizana, a u poslednjem trenutku Mitrović je sprečio da domaći dođu do vođstva.

20. minut - Domaći navijači skandiraju: UČK

17. minut - Dobar napad Partizana, ali je Suma zakasnio sa asistencijom, a onda je uprskao šansu za crno-bele

11. minut - Neuspešan pokušaj Sume. Crno-beli prete domaćem timu, ali je Suma nije uspeo da savlada domaćeg golmana

4. minut - Ofanziva igrača Skenderbega. Domaći fudbaleri su na samom početku utakmice imali nekoliko polušansi

1. minut - Utakmica je počela

RepublikaFoto: ST/ E. SELMANI

20.50 - Poluprazan stadion u Elbasanu.
Nekoliko hiljada navijača na stadionu u Elbasanu. Oficijelni spiker je na srpskom pozvao na fer i sportsko navijanje.

20.40 - Manje od pola sata do početka meča. Na stadionu jedva oko 5.000 gledalaca.

20.30 - Fudbaleri Partizana na zagrevanju

20.20 - Navijači Skenderbega polako pune stadion u Elbasanu. Ne očekuje se više od 7.000 navijača

20.10 - Domaćini imaju problema sa zastavom Lige Evropa

20.00 - Poznati su sastavi timova:
Skenderbeg: Selji, Mici, Jaljanica, Muzaka, Dita, Taku, Vanreli, Radalj, Adeniji, Lilaj, Sou.
Partizan: Stojković, Vulićević, Tošić, Janković, Everton, Janković, Miletić, Miletić, Mitrović, Suma, Tavamba.

19.45 - Navijači Skenderbega, uz rigoroznu kontrolu ulaze na stadion u Elbasanu. Veća gužva se očekuje pred sam početak meča, jer se Korča, odakle je protivnik Partizana, nalazi oko 120 kilometara od Elbasana.