Alaves udaljio Sosijedad od LŠ!

18.06.2020

20:09

Prekid usled pandemije koronavirusa definitivno nije prijao Real Sosijedadu, koji još nema pobedu u nastavku šampionata. U 29. kolu La Lige pretrpeli su poraz u gostima u baskijskom derbiju od Alavesa 2:0.

FK Alaves

Već se protiv Osasune videlo da ekipa iz San Sebastijana nije ona od jesenas, a Alaves je naplatio taj pad forme. Prvi gol viđen je tek u 56. minutu, kada je Sainc zatresao mrežu.

Gosti su pokušavali da dođu makar do boda, ali su u 81. minutu ostali sa igračem manje posle drugog žutog kartona Zaldue. Snage su se izjednačile u 87. minutu kada je dvostruku javnu opomenu i crveni karton dobio Pina.

Ipak, Alaves je u šestom minutu nadoknade obezbedio trijumf golom Agiregabirije. Nešto pre toga u nadoknadi vremena na teren je ušao Ljubomir Fejsa.

Real Sosijedad nije više na mestima koja vode u Ligu šampiona. Sada su na deobi petog mesta sa Hetafeom.