Savršena uvertira za Vojvodinu pred finale Kupa Srbije: Partizan pao u Novom Sadu posle sumnjivog penala!

19.06.2020

16:30 >> 19:01

Fudbaleri Vojvodine pobedili su Partizan sa 1:0 u Novom Sadu u okviru derbi utakmice poslednjeg, 30.kola Linglong Superlige Srbije.

Slavlje fudbalera Vojvodine

Ekipa Nenada Lalatovića je uspela da stigne do prednosti već u 14. minutu utakmice nakon što je Lazar Marković startovao na napadača Vojvodine, možda je sudija Đorđić i prestrogo dosudio na belu tačku, a siguran izvođač bio je Nebojša Čović za 1:0.

Trenutak kada je Nemanja Čović savladao Aleksandra Popovića

Ispostavilo se da je to bio jedini gol u prvom delu meča, crno-beli su u mahove napadali, pretila je i Vojvodina preko Drinčića, ali promene rezultata nije bilo.

Dobar udarac je uputio Ivanović kada je Simić, golman Vojvodine, odlično reagovao, a par minuta kasnije dobro je zaustavio i udarac Matića.

Mogao je Miloš Đorđić komotno da pokaže još jednom na belu tačku kada je Brežančić startovao na Mrkajića, ali je ovoga puta odlučio da pokaže žuti karton Mrkaiću.

Partizan je bio bolji rival u nastavku, imao je i jednu sjajnu šansu u 57. minutu. Matić se dobro oslobodio čuvara, dodao Nathu koji je loše odreagovao, bolje da je šutirao nego što je pokušao da doda Markoviću.
Detalj sa utakmice u Novom Sadu

Vitas je mogao da promeni rezultat na semaforu, ali je njegov udarac glavom otišao u totalno pogrešnom smeru.

VOJVODINA - PARTIZAN 1:0

II POLUVREME:

Kraj utakmice na stadionu "Karađorđe" u Novom Sadu, minimalna pobeda Vojvodine protiv Partizana

90+2.minut - Slobodan udarac izveo je Bibras Natho, ali lopta odlazi preko gola koji čuva Nikola Simić

* Nadoknada vremena u Novom Sadu je tri minuta

Duel Bojana Matića i Siniše Saničanina

89.minut - Sada menja i Nenad Lalatović, Mihajlo Nešković je na terenu umesto Miljana Vukadinovića

87.minut - Prve minute u seniorskom pogonu Partizana upisuje mladi Slobodan Stanojlović, on je zamenio Lazara Pavlovića

84.minut - Mladi napadač Partizana Nikola Štulić dobija žuti karton

83.minut - Miodrag Gemović je zamenio Petra Bojića u redovima Vojvodine

79.minut - Duel Brežančića i Bojića, zbog udarca u lice iskusni levi bek Partizana dobija žuti karton

76.minut - Treća izmena u redovima Partizana, Lazara Markovića zamenio je Nikola Štulić

74.minut - Centaršut Natha, ali ponovo lako hvata loptu Nikola Simić, golman Vojvodine

69.minut - Izmena kod domaćina, Mladen Devetak je zamenio Momčila Mrkaića. Zanimljiva izmena, jer je levi bek zamenio napadača

68.minut - Žuti kartoni na obe strane, prvo za Stojkovića iz Vojvodine, a potom i Vujačića iz Partizana

64.minut - Sejduba Suma menja Filipa Stevanovića

Skok duel Vujačića i Vukadonovića

62.minut - Posle centaršuta Drinčića sa 35 metara probao je Andruić glavom - bez opasnosti po gol Partizana

57.minut - Bila je ozbiljna šansa za Partizan, ali Natho je posle lepog pasa Bojana Matića odlučio da asistira, a ne da šutira sa 16 metara, iako je bio potpuno sam

54.minut - Probao je Filip Stevanović sa 17 meatra - nije uspeo da prebaci zid

51.minut - Centaršut Nikole Drinčića, udarac Zukića pored gola Partizana

46.minut - Izmene na obe strane na startu drugog poluvreme. Bibras Natho je zamenio Sašu Zdjelara u redovima Partizana, dok je kod Vojvodine Dejan Zukić zamenio Nemanju Čovića

I POLUVREME:

45.+1. minut - Posle jednog minuta nadoknade vremena, završeno je prvo poluvreme u Novom Sadu

44.minut - Posle duela Rajka Brežančića i Momčila Mrkaića, sudija pokazuje žuti karton napadaču Vojvodine zbog simuliranja jer je hteo da iznudi penal

41.minut - Rizičan potez Saničanina, napravio je na centru faul s leđa, a već ima žuti karton...

38.minut - Igor Vujačić je došao na nekih dvadesetak metara od gola Vojvodine, ali je posle loše šutirao

34.minut - Lukavo je tukao Drinčić iz slobodnog udarca, iako je bio skroz iskosa sa desne strane ciljao je u golmanov ugao, ali je zamalo bio neprecizan

30.minut - Odličan udarac Đorđa Ivanovića sa 18 metara, ispružio se Simić i skrenuo loptu u korner

29.minut - Centrirao je Stevanović iz slobodnog udarca, ali je lopta preletela sve u šesnaestercu Vojvodine i izašla u gol-aut

25.minut - Nove čarke na terenu, oštar start Siniše Saničanina na Loli Smiljaniću. Štoper Vojvodine dobija žuti karton zbog faula nad kapitenom Partizana

22.minut - Vrlo borbeno, vrlo agresivno. Može se s pravom očekivati da za još koji stepen više bude u Nišu u sredu u finalu Kupa

17.minut - Odličnim je pasom Filip Stevanović namestio šansu Đorđu Ivanoviću, ali on je u prijemu reagovao loše i lopta mu je pobegla

Žute kartone dobili su Nemanja Čović i Saša Zdjelar

13.minut - GOOOOOOOOL! Vojvodina - Partizan 1:0! Nemanja Čović!  Lazar Marković je zakasnio u startu na Vukadinovića i sudija je pokazao na belu tačku. Sa penala je precizan bio napadač "novosadske" stare dame, iako je mladi Aleksandar Popović pogodio stranu

10.minut - Korner za Partizan izveo je Filip Stevanović, ipak bez opasnosti po gol Vojvodine

5.minut - Prva šansa za domaćina, pokušao je Čović, ali su se gosti odbranili

3.minut - Bivši nadapač Vojvodine, sada fudbaler Partizana Bojan Matić doboja žuti karton

1.minut - Utakmica na stadionu "Karađorđe" je počela!

18.50 - Poznate su i startne postave:

18.40 - Glavni sudija večerašnjeg susreta je Miloš Đordić

Miloš Đorđić

18.30 - U prvom delu sezone Partizan je pobedio Vojvodinu sa 4:0 na stadionu u Humskoj ulici