Čelsi okrenuo Vilu, Lampard iskoristio "džokera" u pravom trenutku!

21.06.2020

17:26

Fudbaleri Čelsija pobedili su Aston Vilu rezultatom 2:1 u 30. kolu Premijer lige.

FK Čelsi

Vila je šesti meč zaredom u Premijer ligi ostala bez pobede, dok je Čelsi upisao drugu uzastopnu pobedu.

"Plavci" su bili bolji posle prvih 45 minuta, sa čak 76% poseda lopte, ali je rezultat bio 1:0 za domaćina.

Strelac gola bio je defanzivac Kortni Haus dva minuta pre isteka regularnog dela.

Potez koji se ispostavio kao briljantan za Frenka Lamparda bio je uvođenje Kristijana Pulišića u 55. minutu, umesto startera Rubena Loftus-Čika.

Mladi Amerikanac je u 60 minutu postigao gol za izjednačenje, na asistenciju Aspilikujete, a Španac je potom, samo dva minuta kasnije, asistirao Olivijeu Žiruu koji je doneo pobedu.

Do kraja utakmice viđena je jedna odlična šansa, ali je Hota promašio zicer u 87. minutu, pa se Čelsi "provukao".

Na kraju meča, statistika kaže da je Čelsi imao loptu u svom posedu u 74 odsto vremena, kao i da je uputio 19 šuteva ka golu rivala (5 u okvir), naspram 7(3).