(VIDEO) Sebaljos u poslednjoj sekundi "rešio" Šefild i doneo Arsenalu polufinale FA kupa!

28.06.2020

14:26

Fudbaleri Arsenala savladali su Šefild junajted na gostovanju u okviru četvrtfinala FA kupa sa 1:2 (0:1), te su tako izborili plasman u polufinale.

Dani Sebaljos

"Blejdsi" su poveli u osmom minutu, strelac je bio Džon Lundstram.

Ipak, usledila je provera uz pomoć video tehnologije, pa je na kraju gol Šefilda opravdano poništen zbog ofsajda.

A onda, 23. minut, Bešam ruši Lakazeta i sudija pokazuje na kreč.

Odgovornost je preuzeo Nikola Pepe, fudbaler iz Obale Slonovače sigurno izvodi najstrožu kaznu i donosi prednost ekipi Mikela Artete.

Pripretio je Pepe i par minuta kasnije odličnim udarcem, ali je Henderson uspeo da sačuva mrežu.

Bivši igrač Lila je imao novu priliku u finišu poluvremena, ali je ovoga puta neprecizno šutirao iz solidne pozicije.

Više informacija o rubrici sport pročitajte OVDE.

Otišlo se na odmor sa 0:1, da bi Šefild nakon 13 minuta igre u nastavku postigao još jedna pogodak, ali je on ponovo poništen zbog ofsajda.

U 60. minutu Bešam blizu toga da donese izjednačenje, ali je njegov udarac bio neprecizan.

A onda, 90. minut, zbunjena odbrana Arsenala nakon auta sa leve strane, na kraju Mekgoldrik matira Martineza za 1:1.

I kada se činilo da će meč otići u produžetke, Sebaljos beži odbrani Šefilda i matira Hendersona sa par metara za novo vođstvo "tobdžija".

Rezervista je tako doneo i pobedu ekipi Arsenala i plasman u polufinale FA kupa, jer do kraja nije bilo promene rezultata.