Raspucani Junajted pregazio Bornmut, Vardi se probudio i vodi Lester ka Ligi šampiona!

04.07.2020

16:10

Fudbaleri Mančester junajteda savladali su ekipu Bornmuta sa 5:2, u meču 33. kola Premijer lige.

Raspucani... Fudbaleri Mančester junajteda

"Crveni đavoli" nastavili su sa dobrim igrama nakon pauze zbog pandemije koronavirusa.

Posle početnog remija sa Totenhemom, izabranici Ole Gunara Solskjera stigli su do treće uzastopne pobede na kojoj su postigli više od tri pogotka.

Nije delovalo da će domaći slaviti ovako ubedljivo nakon što je Stanislas provukao kroz noge loptu Megvajeru, a zatim poslao loptu u mrežu De Hee.

Junajted je uzvratio brzo. Prvo je Mejson Grinvud na dodavanje Bruna Fernandeša pogodio dalji ugao golmana Remsdejla, da bi već u 35. Markus Rašford bio neumoljiv iz penala.

Stigli su domaći do petnaestominutne pauze da postignu još jedan gol, kada je Entoni Marsijal na fenomenalan način stigao do 16. pogotka u sezoni.

Gosti su najavili povratak u 50. minutu, kada je Džošua King realizovao najstrožu kaznu.

Ipaj, do toga nije došlo.

Prvo je u 52. Grinvud posle dodavanje Matića ponovo zatresao mrežu Remsdejla, da bi još jednu sjajnu partiju zaokružio Portugalac Bruno Fernandeš, golom iz slobodnog udarca u 59. minutu.

Do kraja meča ekipe su imale još po jednu dobru šansu, ali je rezultat ostao nepromenjen, 5:2.

Pobedu je ostvario i Junajtedov konkurent u borbi za Ligu šampiona, Lester.

"Lisice" su na svom terenu savladale Kristal Palas sa 3:0.

Čitav meč, kao kapiten, za goste je odigrao naš Luka Milivojević.

Posle prvih 45 minuta tokom kojih su mreže mirovale, domaći preko Ihenača stižu do vođstva u 49. minutu.

Mogao je Kristal Palas do izjednačenja u 60, ali je Geriju Kejhilu malo falilo da savlada Kaspera Šmajhela.

Do kraja meča viđena su još dva pogotka. Prvo je Harison Barns iskoristio veliku grešku i proklizavanje Sakoa, a Džejmiju Vardiju nije bilo teško da postigne gol.

Konačnih 3:0 je postavio upravo Vardi, svojim novim pogotkom u sudijskoj nadoknadi vremena.

Lester je 3. na tabeli sa 58 bodova, dok je Junajted sa tri boda manje četvrti.

Sa druge strane, Bornmut je pretposlednji sa 27, a Kristal Palas 13. sa 42 boda.