Čelsi preživeo pakleno gostovanje, Votford gurnuo Norič u Čempionšip!

07.07.2020

19:53

Fudbaleri Čelsija savladali su kao gosti Kristal Palas sa 3:2, na otvaranju 34. kola Premijer lige.

Duel Abrahama i Kujatea

"Plavci" su tako stigli do nove važne pobede u borbi za Ligu šampiona i sada su trećeplasirani sa 60 bodova.

Na ovom meču su golove postigli na vreme i već u 27. minutu imali prednost, koju nisu ispustili do samog kraja.

Prvo je u 6. minutu Vilijan lepo prošao po desnoj strani, ušao u šesnaesterac i rutinski pronašao Olivijea Žirua.

Iskusnom centarforu nije bilo teško da iz neposredne blizine loptu pošalje u mrežu.

kod drugog pogotka, Brazilac je bio asistent.

"Doturio" je loptu Kristijanu Pulišiću, koji je snažnim udarcem u prvi ugao savladao Guaitu.

Kristal Palas, za koji je ceo meč kao kapiten odigrao Luka Milivojević i pritom zaradio žuti karton, nije se predavao.

Vilfred Zaha je sjajnim udarcem iz daljine uspeo da vrati svoju ekipu u život. Lopta je posle njegovog udarca završila tik ispod prečke gola koji čuva Kepa Arisabalaga.

U drugom poluvremenu izabranici Frenka Lamparda ponovo dolaze do prednosti od dva gola. Temu Ejbraham je u 71. minutu iskoristio dobro proigravanje Loftus-Čika.

Samo minut kasnije, Kristijan Benteke koristi dodavanje Van Anholta koji je lepo prošao po levoj strani.

Do kraja susreta čini se da je Čelsi mogao do bar još jednog gola, ali su Mejson Maunt i Tami Ejbraham bili neprecizni. Takođe, šansu su propustili i domaći, kada je Dan pogodio stativu u sudijskoj nadoknadi.

Trijumf je ostvarila i ekipa Votforda, koja je na svom terenu savladala Norič sa 2:1.

Već do 10. minuta viđena su dva pogotka. Prvo su gosti poveli preko Buendije, da bi Doson izjednačio rezultat, posle asistencije Kapua.

Preokret i trijumf Votfordu doneo je Dani Velbek. On je fenomenalni "makazicama" uspeo da pogodi mrežu poslednjeplasirane ekipe na tabeli. Norič je ovim porazom stigao na korak od ispadanja u Čempionšip, pošto je na četiri kola pre kraja od prvog mesta iznad crte udaljen 10 bodova.