17:29

Fudbaleri Đirone savladali su Real Madrid u okviru 10.kola Primere, 2:1.

RepublikaFoto: instagram.com/gironafc
Slavlje fudbalera Đirone

Tokom tenzije na relaciji Marid – Katalonija, sudbina je htela da ekipa Zinedina Zidana gostuje Đironi.

U 12.minutu Isko je doveo Madriđane do prednosti.

Ludnica u Đironi počela je u 54. minutu kada je posle odličnog solo prodora Portua odbila lopta od Naća do Stuanija, on je predriblao rezervistu Reala i matirao Kika Kasilju za 1:1.

#HISTÒR1A ⚪️? #OrgullGironí #GironaRealMadrid

A post shared by Girona FC (@gironafc) on Oct 29, 2017 at 10:20am PDT

Četiri minuta kasnije potpuni preokret. Stuani je šutirao, Kasilja odbio loptu do Mafea, čini se da se na njegov šut Portu aktivirao iz ofsajda i sjajnim udarcem petom zatresao mrežu, i kako su sudije ostale neme, na semaforu je zasijalo 2:1, što je i konačan rezultat utakmice.

S obzirom da je Barselona savladala Atletik Bilbao, ovaj poraz Reala odvojio je Blaugranu a osam bodova od "kraljevića".