BATE GOLOVIMA PRETI ZVEZDI

06.11.2017

17:40

Fudbaleri BATE Borisova savladali su Torpedo Žodino rezultatom 4:2 (2:1) na gostovanju u okviru 8. kola beloruskog šampionata.

Fudbaleri BATEA

Zvezdin rival u H grupi Lige Evrope poveo je pogotkom povremenog reprezentativca Srbije Nemanje Milunovića u 28. minutu.

Na 2:0 povisio je Igor Staševič četiri minuta kasnije. Dmitri Rekiš postigao je prvi gol za domaće sa bele tačke u 41. minutu.

Mihail Gordejčuk vratio je dva gola prednosti na stranu šampiona Belorusije u 15. minutu drugog dela, a novu nadu Torpedu doneo je Mihajlo Kalugin u 78. minutu. Ipak, Gordejčuk je šest minuta kasnije zapečatio sudbinu Torpeda.

BATE zauzima treću poziciju na tabeli sa 61 bodom. Šahtjor je lider sa 65, dok Dinamo iz Minska ima 62 boda na drugom mestu.

Podsetimo, BATE dočekuje Crvenu zvezdu u petom kolu H grupe Lige Evrope 23. novembra.