(VIDEO) "AZURIMA" VISI SP: Minimalac Švedske protiv favorizovanih Italijana

10.11.2017

21:39

Fudbalska reprezentacija Švedske pobedila je u Stokholmu selekciju Italije 1:0 u prvom meču baraža za SP 2018. u Rusiji.

Slavlje švedskih fudbalera

Švedska je do pobede stigla golom Jakoba Johansona u 61. minutu.

Revanš meč biće odigran 13. novembra.

Prvu šansu na utakmici imala je Italija u 6. minutu preko Belotija, koji je šutirao tik pored gola. Samo dva minuta kasnije šansa i za Švedsku, a Toivonen je bio neprecizan sa oko 20 metara. Usledio je period nešto mirnije igre, a u 38. minutu prilika za domaći tim. Bufon je dobro intervenisao ispred Berga, a onda je zaustavio Toivonena. Domaći su tražili penal, a sudija je pokazao da se meč nastavi.

Švedska je povela u 61. minutu. Johanson je šutirao prema golu, a lopta je pogodila De Rosija i završila je u mreži Bufona. Italija je najveću šansu za izjednačenje propustila u 70. minutu kada je Darmijan pogodio stativu.
Embed the video Jakob Johansson Goal ~ Sweden vs Italy 1-0 10/11/2017 World Cup Qualification Autoplay ON OFF

Utakmicu su sa tribina posmatrali Žoze Murinjo i Zlatan Ibrahimović.