Srbija remizirala sa Južnom Korejom!

14.11.2017

10:55 >> 13:07

Fudbaleri Srbije odigrali su nerešeno sa Južnom Korejom 1:1, u prijateljskoj utakmici na turneji po Aziji.

Strelac Adem Ljajić

V. d selektor, Mladen Krstajić je u ovom meču promešao karte i dao šansu mlađim igračima, koji su opravdali poverenje solidnom i tečnom igrom.

"Orlovi" su došli do prednosti u 59. minut posle fenomenalno istrčane kontre, koju je Adem Ljajić krunisao pogotkom. Igrač Torina je bio strelac i na meču sa Kinom.

Samo minut kasnije sudija je posle duela u kaznenom prostoru Srbije pokazao na belu tačku.

Jagoš Vuković je spustio ruke na protivničkog igrača što je bilo dovoljno da ovaj padne a sudija pokaže na "kreč".

Siguran je bio Dža čeol Ko.

Još jednom treba istaći da je Branislav Ivanović odigrao 100. utakmicu u nacionalnom dresu, i sva je prilika da će postati igrač sa najviše utakmica pod zastavom Srbije.

Za sada su ispred njega su Dejan Stanković, koji je rekord po broju odigranih sa 103 utakmice i Savo Milošević sa 102.

Srbija će 1.decembra u Moskvi dobiti rivale u grupnoj fazi Svetskog prvenstva koje je na programu narednog leta, a prve test mečeve u 2018. "orlovi" će igrati tokom marta meseca.

Tok meča:

90. minut: Kraj utakmice

75. minut: Mijat Gaćinović ulazi umesto Segeja Milinkovića Savića

73. minut: Gde je Stojković stao tu Dmitrović nastavlja. Son je najopasniji igrač Južne Koreje, ponovo je uputio udarac ka golu Srbije ali golman "orlova" sjajno brani. Pre toga je golu domaćina pripretio Ljajić

67. minut: Miloš Veljković menja Branislava Ivanovića

60. minut: GOOOL: Posle centaršuta sa desne strane jedan igrač domaće ekipe je pao posle kontakta sa Jagošem Vukovićem a sudija je pokazao na belu tačku, poklon penal. Strelac izjednačujućeg gola Dža-čeol Ko

59. minut: GOOOOL: Fenomenalno istračana kontra Srbije, lopta je išla do noge, Rukavina je u pravo vreme proigrao Ljajića koji je zatresao mrežu

56. minut: Bez šansi u drugom delu meča

46. minut: Počelo je drugo poluvreme. Krstajić je napravio jednu promenu, na gol je stao Dmitrović umesto Vladimira Stojkovića

45. minut: Kraj prvog poluvremena

42. minut: Son ponovo preti, ali Vladimir Stojković potvrđuje sjajnu formu i odlične reflekse. Posle centaršuta sa leve strane, Son je dovoljno zakačio loptu da promeni prvac, ali je golman Srbije uspeo da je stigne i spreči da uđe u mrežu

30. minut: Žustra rasprava naših fudbalera sa sudijom. Na trenutak je delovalo kao da nije reč o prijateljskom susretu, tokom ove rasprave. Son je oborio Obradovića, arbitar se nije oglasio, ovaj uputio udarac ka Stojkoviću koji je loptu odbio u korner, a naši se "sjatili" ka kineskom sudiji

27. minut:  Hjun Vo se isprečio slobodnom udarcu koji je izveo Adem Ljajić iz neposredne blizine, pa rezultat ostaje 0:0

20. minut: Prijović je ostavio loptu za Milinkovića Savića koji je najozbiljnije zapretio golu protivnika, ali nije pogodio mrežu

10. minut: Ujednačena igra dve reprezentacije. Obe selekcije su imale po korner za sada. Južno Korejci agresivno igraju kada je lopta u posedu naših, koji lepo, kratkim dodavanjima, uspevaju da iznose loptu. Bez ozbiljnih šansi

1. minut: Utakmica je počela

11:52 - Čestitke kapitenu

11:50 - Startna postava

Startnih 11 #orlovi za ?? vs ?? ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ?????? #orloviuaziji #fssrbije

A post shared by ФУДБАЛСКИ САВЕЗ СРБИЈЕ (@fudbalskisavezsrbije) on Nov 14, 2017 at 2:04am PST