ZVEZDA ZIMUJE NA +9: Evropski krvavi derbi završen bez pobednika

13.12.2017

16:07 >> 19:09

Fudbaleri Partizana i Crvene zvezde odigrali su nerešeno u 156. večitom derbiju 1:1. Za domaćina pogodio je Suma u 62. minutu, dok je Boaći izjednačio dvadeset minuta kasnije.

Fudbaleri Partizana i Zvezde

Više uzbuđenja bilo je na tribinama nego na terenu, ali treba istaći da su crveno-beli imali izgledne šanse preko Pešića, međutim golman Partizana Vladimir Stojković je u tom duelu izlazio kao pobednik.

Na drugoj strani Ožegović se u dva navrata našao u izglednim šansama, ali nije uspeo da savlada golmana Borjana. Ipak, napadač Partizana je u 61. minutu uspeo da se izbori za penal,  posle starta Vujadina Savića. Sa bele tačke precizan je bio Sejduba Suma iako je golman Zvezde loptu imao na ruci.

U 82. minutu, najbolje se u kaznenom prostoru crno-belih  snašao Boaći koji je gađao dalji ugao gola Stojkovića i pogodio metu, za konačan rezultat.

Posle ove utakmice, Crvena zvezda na zimsku pauzu odlazi kao i pre početka meča, sa devet bodova prednosti u odnosu na prvog pratioca - Partizan.

Do kraja susreta bitka se vodila na sredini terena i nijedna ekipa nije uspela da dodje do prilike za gol.

Takmičenje u Super ligi Srbije nastaviće se 17. februara.

Tok meča:

KRAJ MEČA

90 .minut: Tri minuta produžena utakmica

83. minut: GOOOOL - Boaći se najbolje snašao u kaznenom prostoru crno-belih, šutirao u dalji ugao Stojkovića i pogodio metu

77. minut: Ožegović se ponovo izborio pored dva igrača Zvezde da šutira ka golu Borjana, ali je bio neprecizan, sreća za Zvezdu

74. minut: Dva igrača Partizana završila su na zemlji, Pantić i Ožegović, došlo je potom do gurkanja igrača

71. minut: Suma izlazi Saša Ilić na terenu

69. minut: Pantić se izborio za poziciju da šutira sa "kapice" ali je Borjan bio na pravom mestu

66. minut: U novoj šansi našao se Prešić, ali je Vladimir Stojković i ovog puta odlično intervenisao

62. minut - GOOOOL:  Suma iz penala dovodi Partizan do prednosti, iako je Milan Borjan pogodio stranu i imao loptu na ruci

59. minut: Penal za Partizan, Ožegović je pretrčao igrača Zvezde, Savić je uklizao Ožegović pao

58. minut: Prvi korner za crveno-bele na meču. Suma se vratio da pomogne odbrani

56. minut: Kanga je šutirao sa ivice kaznenog prostora, posle asistencije Boaćija, udarac nije bio jak ali je prošao minimalno od stative

50. miniut: Filip Stojković dobija žuti karton, drugi igrač u crveno-belom koji je "požuteo"

48. minut: Bakljada sa severa napravila je veliki dim, pa je Milorad Mažić morao da prekine utakmicu kako bi vidljivost bila bolja

46. minut: Počelo je drugo poluvreme

Sažeto prvo poluvreme:

45. minut: Kraj prvog poluvremena

43. minut: Ožegović najopasniji po gol Borjana, šut i intervencija golmana Zvezde

41. minut: Mažić je na kratko prekinuo utakmicu pošto je žandarmerija morala da interveniše iza gola Vladimira Stojkovića

32. minut: Miletić šutira sa ivice kaznenog prostora, lak posao za Borjana

29. minut: Lopta je preletela Miletića, Pešić je šutirao u sjajno pozicioniranog Vladimira Stojkovića koji je sačuvao gol domaćina!

27. minut: Vujadin Savić dobija žuti karton posle starta nad Ožegovićem

20. minut: Trener Partizana Miroslav Đukić morao je u igru da uvede Radina umesto Jevtovića

18. minut: Bakljada na severnoj tribini stadiona u Humskoj, dok je na jugu međusobni okršaj pristalica Partizana

RepublikaFoto: ST/ E. SELMANI
"Delije"
"Delije"

17. minut: Kanga šutira sa distance ali visoko preko prečke Stojkovićevog gola

15. minut: Ožegović se lepo izborio sa odbranom Zvezde, pokušao je šutem sa distance ali Borjan nije morao da interveniše. Ipak prva iole ozbiljnija šansa na meču

13. minut: Vulićević dobija ćuti karton posle duela sa Pešićem kome je lice oteklo

10. minut: Bez velikih šansi u prvih deset minuta utakmice, iako oba tima deluju raspoloženo i "naoštreno" za meč

7. minut: Everton pravi prekršaj nad Pešićem koji je završio na zemlji, a igrač Partizana ga je ćušnuo u glavu bez ikakve potrebe

RepublikaFoto: ST/R.BIBIĆ
Navijači Zvezde

4. minut: Ozbiljan start Tavambe nad Savićem, igrač Partizana dobija prvi žuti karton na utakmici

1. minut: Utakmica je počela

17.58 - Igrači i sudije, izašli su u majicama "ZA LAZARA, UPIŠI 301 i POŠALJI NA 3030", humanitarna akcija!

17.55 - Kako je izgledalo do pre sat vremena, tribine su se brzo popunile. Naravno, jug i sever najpopunjeniji

17.50 - Kako tribine i teren izgledaju izbliza

17.35 - Navijači Zvezde na stadionu

17.32 - Jubilarna stota utakmica Mičela Donalda

17.17 - Sastavi,

RepublikaFoto: Promo foto
Sastavi timova

Istorijski podatak: Crveno i crno-beli sastaće se po 246. put računajući Kup i prijateljske mečeve, a Zvezda je uspešnija sa 107 trijumfa. Partizan je slavio 78 puta, 60 susreta završeno je bez pobednika uz gol razliku 380-324 u korist Crvene zvezde.