(VIDEO) ​"KRALJEVI" NA KOLENIMA: Mesi i Suarez uništili Ronalda i Real

23.12.2017

11:46 >> 13:52

Fudbaleri Barselone pobedili su u Madridu ekipu Reala 3:0 (0:0) u derbi meču 17. kola španskog prvenstva

Slavlje fudbalera Barselone u Madridu

Golove za Barselonu postigli su Luis Suarez u 54, Lionel Mesi u 64. minutu iz penala  i Vidal u 93. minutu. Real je meč završio sa igračem manje, pošto je u 63. minutu isključen Dani Karvahal.

Barselona je prva na tabeli sa 45 bodova. Real je četvrti sa 31 bodom uz meč manje.

Real je dobro počeo meč, a prvu šansu imao je 3. minutu. Ronaldo je postigao gol, koji je poništen zbog ofsajda. Barselona je prvu veliku šansu imala u 30. minutu. Mesi je dobro dodao do Paulinja, koji je šutirao pod prečku, ali je golman Reala Kejlor Navas dobro odbranio i izbacio loptu u korner. Samo minut kasnije Ronaldo je mogao da se upiše u strelce, ali je Ter Štegen bio siguran. Međutim, najveću šansu u prvom poluvremenu imao je Benzema, koji je u 42. minutu pogodio stativu.

Barselona je povela u 54. minutu. Serđi Roberto je prosledio loptu do Suareza, kome nije bilo teško da zatrese mrežu Reala. Na 2:0 povisio je Mesi u 64. minutu iz penala. To je 17. Mesijev gol protiv Reala i nijedan igrač u istoriji Primere nije toliko golova postigao protiv "kraljevskog" kluba. Real je ostao i sa igračem manje pošto je isključen Karvahal.

Posle toga redjale su se šanse pred oba gola, a konačan rezultat postavio je Vidal u 93. minutu.

TOK MEČA:

II poluvreme

90+4. minut - Kraj utakmice. Barsa je slavila sa 3:0!

90+3. minut - GOLL!! Barsa vodi 3:0! U strelce se upisao Vidal!

90. minut - Utakmica je produžena za 3 minuta!

82. minut - Fudbaleri Reala traže penal, a u nastavku akcije Ter Štegen fantastično brani posle udarca Serhija Ramosa.

80. minut - Šansu za Barselonu imao je Semedo. Desni bek je odlično prošao se desne strane, ali je njegov pokušaj odbranio Navas.

78. minut - Kakva šansa za Real. Ter Štegen zaustavlja udarac Bejla.

72. minut - Raspala se igra Reala. Barselona dominira.

64. minut - GOLLLL!!! Mesi sa bele tačke postiže gol! Barsa vodi 2:0! Mesi je poslao sjajan pas ka Suarezu kojem je Navas odbranio. Lopta je došla do Mesija, koji ju je vratio ka Urugvajcu, a ovaj je pogodio stativu.  Posle stative, lopta je došla Paulinja koji je šutirao, a Karvahal je rukom sprečio da ona uđe u gol. Sudija mu je pokazao crveni karton, posle čega je Mesi realizovao penal. Barselona vodi 2:0!

58. minut - Nova šansa za Barselonu. Mesi je prosledio do Suareza, koji šutira pored gola

54. minut - GOLLLL!!! Barsa vodi 1:0! Serđi Roberto prosleđuje loptu do Suareza, koji trese mrežu Reala!

53. minut - Barselona ima prvu šansu u drugom poluvremenu. Suarez je promašio veliku šansu.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

I poluvreme

45+1. minut - Kraj prvog poluvremena. Real - Barselona 0:0

42. minut - Najveća šansa za Real u dosadašnjem toku utakmice. Benzema je pogodio stativu!

39. minut - Paulinjo je najagilniji i redovima gostiju. Brazilac je ponovo imao šansu, a Navas je bio na visini zadatka.

32. minut - Prilika i za Ronalda. Portugalac je prevario Roberta, a Ter Štegen loptu šalje u korner.

30. minut - Kakva šansa za Barselonu. Navas je odlično intervenisao posle šuta Paulinja. Nije bilo opasnosti posle kornera katalonskog kluba.

26. minut - Igra se odvija na sredini terena. Još nema velikih šansi.

18. minut - Prva akcija Barselone. Paulinjo je pokušao da napravi akciju, ali je intervenisala odbrana Reala

11. minut - Toni Kros poslao je dobru loptu u šesnaesterac Barselone, Ronaldo je bio sam, međutim Portugalac je sve promašio.

8. minut - Real ima više od igre na početku utakmice. Barselona se uglavnom brani

2. minut - Ronaldo je postigao gol već u 2. minutu, koji je poništen zbog ofsajda.

1. minut - Utakmica je počela

12.30 - Poznati su sastavi timova:

Ovo će biti 175. prvenstveni "El klasiko", a ukupno 270.

Barselona je prva na tabeli španskog prvenstva sa 11 bodova više od Reala, koji je četvrti na tabeli. Madridski klub ima i meč manje.