(VIDEO) GRCI POGURALI VIKTORIJU: Partizan vodio, pa primio gol iz ofsajda!

15.02.2018

18:46 >> 21:56

Fudbaleri Partizana i Viktorije iz Plzenja igrali su 1:1 u prvom meču 1/16 finala Lige Evropa.

Detalj sa utakmice Partizan - Viktorija

Partizan je poveo golom Leandrea Tavambe u 58. minutu. Gosti su izjednačili preko Reznika u 81. minutu. Partizan je meč završio sa fudbalerom manje, pošto je u 85. minutu isključen Mitrović.

Utakmica je odigrana pred 21.568 navijača.

Revanš meč će biti odigran 22. februara u Plzenju.

Partizan je ispustio veliku šansu da u Plzenj ode sa pobedom. Crno-beli su vodili 1:0, ali su primili jeftin gol i to posle očigledne ofsajd situacije.

Oba tima oprezno su ušla u meč, a posle nekoliko propuštenih poluprilika sa obe strane, crno-beli su prvu veliku šansu imali u 32. minutu. Pantić i Suma se nisu najbolje snašli u šesnaestercu gostiju i šansa je otišla u nepovrat. Partizan je u 35. minutu propustio dve velike prilike preko Sume i Tavambe.

Partizan je zaigrao angažovanije na startu drugog poluvremena, a crno-beli su poveli u 58. minutu. Tavamba je zakucao loptu u mrežu posle centaršuta Vulićevića. Gosti su zaigrali angažovanije, a u 75. minutu su propustili veliku šansu za izjednačenje. Viktorija je ipak izjednačila u 82. minutu. Krmenčik je bio u ofsajdu, a potom je loptu dodao Reznika koji je bio precizan za 1:1. Sudije nisu reagovale, a Partizan je morao da krene sa centra. U 85. minutu prestroga odluka sudije, koji je dodelio drugi žuti karton Mitroviću.

TOK MEČA:

II poluvreme

93. minut - Kraj utakmice! 1:1!
90. minut - Utakmica je produžena za 3 minuta
85. minut - Partizan ostaje sa igračem manje. Mitrović je dobio drugi karton zbog prekršaja na sredini terena.
81. minut - Gosti stižu do izjednačenja. 1:1! Reznik se upisao u strelce! Ovoj akciji prethodila je očigledna ofsajd situacija. Jedan igrač Viktorije bio  je u ofsajdu, a grčke sudije to nisu videle. U nastavku akcije Krmenčik je prosledio loptu do Reznika koji je pogodio mrežu domaćeg tima.

80. minut - Šansa za crno-bele. Pantić iskosa šutira pored gola. Igrač Partizana imao je i bolja rešenja.
79. minut - Viktorija napada, Partizan se brani. Podrška sa tribina ne prestaje
75. minut - Kakva šansa za goste. Limberski je šutirao prema golu Partizana, a Mitrović je uspeo nekako da je prosledi u korner.
71. minut - Prva izmena u ekipi Partizana. Ivanović menja Sumu!
67. minut - Panika u odbrani Partizana. Posle karambola, lopta odlazi u korner
64. minut - Ostaje 1:0! Tošić šutira u bliži ugao, a Hruška izbacuje loptu u korner
62. minut - Viktorija se otvorila posle primljenog gola!
58. minut - GOLLLL!!!! Partizan vodi 1:0! Pantić je prosledio loptu do Vulićevića, a ovaj je centrirao u protivnički peterac. Tavamba zakucava loptu u mrežu!

52. minut - Prvi žuti karton na utakmici. Grčki sudija pokazuje žuti karton Mitroviću
51. minut - Vulićević prosleđuje loptu do Tavambe, koji šutira iz okreta pored gola.
46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Bez promena u sastavima dva tima.

I poluvreme

Poluvreme: Partizan - @fcviktoria_official 0:0

A post shared by FK Partizan (@partizanbelgrade) on Feb 15, 2018 at 12:55pm PST

45. minut - Kraj prvog poluvremena. Posle prvih 45 minuta nema golova u Humskoj.
35. minut - Kakva šansa za Sumu. Svi navijači Partizana su se uhvatili za glavu. Suma je izašao sam ispred golmana Viktorije, a Hruška je izbacio loptu u korner. Posle kornera, Tavamba je šutirao preko gola.

32. minut - Opasan napad Partizana, ali bez prave realizacije. Tavamba je započeo akciju i dodao je loptu do Sume. On je prosledio loptu do Pantića, a ovaj do Sume. Intervenisala je odbrana gostiju, a Pantić je imao i bolja rešenja.
30. minut - Pantić šutira iskosa sa oko 20 metara, a lopta odlazi preko gola
23. minut - Navijači Partizana daju podršku fudbalerima crno-belih. Na tribinama je nešto više od 20.000 navijača

20. minut - Igra se odvija na sredini terena
14. minut - Partizan na startu utakmice ima više od igre, ali bez pravih šansi na obe strane
9. minut - Suma šutira posle akcije celog tima Partizana, a lopta odlazi preko gola
6. minut - Partizan je pripretio preko Sume, a posle njegovog centaršuta intervenisala je odbrana gostiju
4. minut - Fudbaleri Viktorije su uputili prvi šut ka golu protivnika. Krmenčik je šutirao pored gola.
1. minut - Utakmica je počela

TOK MEČA:

Na tribinama su predsednik Republike Srpske Milorad Dodik i prvi čovek FSS Slaviša Kokeza.

20:00 - Poznati su sastavi timova:
PARTIZAN: Stojković, Vulićević, Nemanja R. Miletić, Mitrović, Urošević, Jevtović, Pantić, Tošić, Suma, Janković, Tavamba.
PLZEN: Hruška, Ržeznik, Hubnik, Hejda, Lingberski, Hrošovski, Horavaž, Petržela, Lpčarž, Kopic, Krmenčik.

19:45 - Utakmicu će suditi arbitri iz Grčke
Utakmicu će voditi arbitri iz Grčke. Glavni sudija biće Tasos Sidiropulos. Njemu će pomagati Polihronis Kostaras i Lazaros Dimitriadis. Četvrti sudija biće Hrisula Kurompilija. Iza golova će stajati Anastasios Papapetrou i Aleksandros Aretopulos.

@kartooniz ⚫️⚪️⚫️⚪️

A post shared by FK Partizan (@partizanbelgrade) on Feb 15, 2018 at 10:43am PST

19.30 - Za sada nema gužve na ulazima stadiona. Crno-beli su stigli na stadion.

Crno-beli stigli na stadion!

A post shared by FK Partizan (@partizanbelgrade) on Feb 15, 2018 at 10:32am PST

19:00 - Navijači polako pristižu na stadion. Veliki broj pripadnika obezbeđenja na i oko stadiona

- Svesni smo važnosti utakmice, ozbiljnog protivnika, ali ulazimo bez straha bez obzira na to što neće biti lako. Akcenat stavljam na svoju ekipu. Pokušaćemo da nametnemo stil igre i dominiramo, ali moramo voditi računa da nas ne ugroze iz kontranapada - rekao je trener Partizana Miroslav Đukić uoči meča.

Utakmica između Partizana i Viktorije igra se od 21.05 na stadionu u Humskoj.