Bilbao bolji od Malage

25.02.2018

17:59

Fudbaleri Atletika iz Bilbaoa savladali su Malagu rezultatom 2:1 u 25. kolu La Lige na "San Mamesu".

Fudbaleri Atletik Bilbaa

Marokanski napadač Jusuf El Nesiri postigao je 13. minutu pogodak za Malagu, ali je kasnije pokvario učinak jer je bio neprecizan sa bele tačke, da bi dobio i drugi žuti karton. Do gola je došao savladavši na početku meča Kepu Arizabalagu, ali mu je u 61. minutu golman Bilbaoa sjajno "skinuo" udarac sa 11 metara.

El Nesiri je na kraju u napadu neoprezno potkačio golmana Atletika, koji je intervenisao, pa je od 84. minutu Malaga bila sa igračem manje na terenu.

Na drugoj strani Bilbao je prvo izjednačio u 17. minutu, kada je strelac bio Markel Susaeta, dok je tri boda Baskijcima obezbedio u 44. minutu Mikel San Hoze odličnim udarcem sa desetak metara posle kornera Benata.

Bilbao ima 31 bod na 12. poziciji na tabeli, dok je Malaga prikovana za dno tabele gde ima samo 13 bodova.