IZLAZAK IZ KRIZE - Đukić probudio crno-bele: Partizan srušio Čuku, priliku dobili klinci

11.03.2018

15:55

U 27. kolu Superlige Srbije, fudbaleri Partizana su na gostujućem terenu bili bolji od ekipe Čukaričkog - 2:0 (2:0).

Čini se da tim iz Humske polako izlazi iz krize! Posle Rada, savladana je i ekipa Nenada Lalatovića. I pored toga što je imao mnogo problema sa povredama šampion Srbije uspeo je da slavi. Đukić nije mogao da računa na Tošića, Sumu, Ostojića i Mitrovića, a priliku su dobili klinci. Od starta su na terenu bili Đerlek i Marković i ostavili su dobar utisak.

Ponovo je Pantić povezao konce, Zdjelar je pokazao da je ozbiljno pojačanje, a Partizan je odigrao zrelo. Sve je bilo rešeno u prvom poluvremenu.

Tavamba je u 20. minutu načeo rivala. Najbolji strelac crno-beli izašao je sam pred gol Kirovskog i rutinski je zatresao mrežu.

Samo tri minuta kasnije, Ožegović ja pogodio protiv bivšeg kluba za 2:0 i veliki korak Partizan ka pobedi.

Domaći su u nastavku bili konkretniji, ali nisu mogli da ugroze prednost šampiona Srbije. Ovusu je sredinom drugog poluvremena postigao gol, ali je sudija Jovanović procenio da je bio u ofsajd poziciji.

Gostovanje na Brdu nikada nije bilo lako za Partizan. Čini se da je Đukić uspeo da probudi ekipu. Ako ovako nastave, za crno-bele slede bolji dani.

Ostaje da se vidi da li je sa dve pobede Đukić uspeo da kupi vreme ali i poverenje navijača.