Šalke pobedom do drugog mesta, Volfsburg spasava "živu glavu"

17.03.2018

20:36

U 27. kolu Bundeslige Šalke je pobedom nad Volfsburgom dodatno uvećao šanse da zauzme drugo mesto na kraju sezone.

RepublikaFoto: twitter.com/Bundesliga English
Ilustracija: Foto

Tim iz Gelzenkirhena slavio je kao gost protiv popularnih ''Vukova'' rezultatom 1:0, pa će Volfsburg do kraja sezone imati mnogo problema da izbori opstanak, s obzirom da se nalazi ''na ivici'', zajedno sa ekipom Majnca.

Prvo poluvreme obeležile su neiskorišćene prilike Didavija u ekipi Volfsburga u 25. minutu, ali i našeg Matije Nastasića na drugoj strani, sedamnaest minuta kasnije.

Naš reprezentativni štoper je u drugom poluvremenu zamalo dospeo do uloge tragičara, s obzirom da je jedan njegov blagi start u kaznenom prostoru Šalkea okarakterisan kao prekršaj za najstrožu kaznu u 76. minutu.

Ali, šut Verhaga sa bele tačke odbranio je golman gostiju Ferman i ostalo je 0:0.

Pravi šok za domaće usledio je deset minuta kasnije, kada je Embolo odlično probio po desnoj strani, a u petercu Volfsburga nespretno reaguje Knohe i šalje loptu u sopstvanu mrežu - 0:1.