"Orlići" bolji od Čeha na startu kvalifikacija za EP

21.03.2018

19:07

Fudbalska selekcija Srbije do 17 godina uspešno je započela učešće u svojoj kvalifikacionoj grupi, savladavši Češku 2:0.

RepublikaFoto: fss.rs
Dragoljub Savić i "Orlići"

"Orlići" su napravili prvi uspešan korak ka plasmanu na ovogodišnje Evropsko prvenstvo, a strelac oba gola bio je Dragoljub Savić.

On je prvi gol postigao u 26. minutu, da bi deset minuta kasnije drugim pogotkom postavio konačan rezultat.

Srbija, koju sa klupe predvodi selektor Ivan Jević, će u naredna dva kola 24. i 27. marta igrati protiv Ukrajine i Španije.

Plasman na završni turnir ostvariće pobednici osam kvalifikacionih grupa, kao i sedam najbolje drugoplasiranih ekipa.