REAL NA KROVU EVROPE: Bejlova magija, pajac Karijus, istorija, prljavi Ramos i sjajni Mažić

26.05.2018

16:47 >> 20:38

Istorija... Fudbaleri Reala iz Madrida su novi šampioni Evrope! Kristijano Ronaldo i drugovi su u finalu Lige šampiona u Kijevu bili bolji od Liverpula - 3:1 (0:0).

Kakvo finale, strašno finale... Mogao bi da se snimi i film. Sa svojim herojima (Bejl) i tragičarima (Karijus), igračima zadatka (Ramos), pa sve do mađioničara (Bejl) i ljudi koji nisu zaslužili da ovako završe (Salah). Bilo je svega.

Real je ispisao istoriju. Stigao je do 13. titule i postao je jedini klub koji je vezao tri krune šampiona Evrope. "Kraljevići" su takođe jedini koji su objedinili titulu u košarci i fudbalu.

Liverpul je bolje počeo utakmicu. Ali od 30. minuta "crveni" nisu ličili na sebe. Njihov najbolji igrač Mohamed Salah ostao je da leži u suzama. Omraženi Serhio Ramos uhvatio je Egipćanina u "polugu" i stradalo je rame. Bajkovita sezona imala je kraj poput košmara. Salah je morao napolje a Liverpul se izgubio. Ostala je dilema da li je iskusni Španac sve to namerno uradio. I Real je ostao bez Karvahala, ali taj udarac nije bio toliko bolan kao ovaj za Klopov tim.

U samoj završnici prvog poluvremena, Milorad Mažić i njegov tim bio je na visini zadatka! Benzema je pogodio gol, ali je bio u ofsajd poziciji, a naše sudije poništile su pogodak i tako pokazale da nisu bez razloga dobile poverenje u meču kao što je bio ovaj.

Na startu drugog poluvremena Isko je pogodio prečku, a onda je na scenu stupio golman Liverpula. Glupost koju je napravio ne bi smela da se desi čuvaru mreže u petlićima. Poklonio je loptu Benzemi koji je u 51. minutu lako pogodio mrežu.

Ipak, Liverpul se nije predao tako lako! U 54. minutu posle skoka Lovrena, Mane je poslao loptu iza leđa Navasa. Bio je precizan za 1:1 i veliko slavlje u Kijevu. I ovoga puta igrači Reala su gledali u Mažića, tražili su ofsajd, ali odluka našeg sudije bila je potpuno ispravna.

Zidan je u 61. minutu u igru uveo Bejla. Samo 180 sekundi na terenu bilo je dovoljno da Velšanin pokaže magiju! Postigao je strašan gol "makazicama" za 2:1.

Liverpul više nije mogao da se vrati. Karijus je još jednom ispao smešan, a Bejl je pogodio za konačnih 3:1.

Jedan od najbolji aktera finala bio je naš Milorad Mažić! Opravdao je poverenje i pokazao da je sudija svetske klase, dostojan finala.

TOK UTAKMICE:

Real Madrid - Liverpulu 3:1 (0:0)

Drugo poluvreme:

90. minut - KRAJ UTAKMICE!

84. minut - GOOOOLLL - Ponovo Bejl i ponovo komična odbrana Karijusa.

80. minut - Real čuva loptu, svi u Liverpulu kao da su potpuno pali.

70. minut - Liverpul nema sreće... Mane je pogodio stativu!

64. minut - GOOOOOLLLLL - Au šta je uradio Geret Bejl! Ovakav gol se ne viđa često!

61. minut - Isko izlazi na terenu je Bejl.

55. minut - GOOOOOOOLLLLLLLLL - Mane je izjednačio!

51. min - GOOOOOLLLLL - Real vodi! Strelac je Benzema i to posle strašne greške Karijusa. Poklonio je loptu Francuzu!

48. minut - Kakva šansa za Real! Isko je posle greške odbrane Liverpula pogodio prečku!

Prvo poluvreme:

45. minut - Prvo poluvreme je završeno!

42. minut - Benzema je postigao gol, ali je bio u ofsajd poziciji.

35. minut - Povredio se i Karvahal, mora da napusti igru.

30. minut - Umesto Salaha u igri je Lalana.

29. minut - DRAMA! Salah je povredio rame posle duela sa Ramosom i mora da izađe iz igre! Salah je u suzama!

23. minut - Liverpul je imao veliku šansu! Firmino je izblokiran, a onda je Arnold šutirao, ali je Navas bio na mestu.

16. minut - Prvi pokušaj Ronalda, ali nije bilo opasnosti po gol rivala.

14. minut - Liverpul je za nijansu konkretniji na startu utakmice.

12. minut - Nema većih uzbuđenja, još uvek se ispituju snage sa obe strane.

7. minut - Sevnula je kontra "crvenih", ali je Marselo stigao do lopte pre Manea.

- Kako je samo Ronaldo pred meč gledao Salaha:

3. minut - Real je bio u dobrom napadu, ali je Isko ostao u ofsajd poziciji.

1. minut - Utakmica je počela!

- Na stadionu je 63.000 navijača

20.20 - Zastava Srbije je u Kijevu zbog Milorada Mažića! Veliki ispit je pred našim sudijom, a na nama je da mu poželimo sreću.

20.05 - Večeras će svi gledati u njega:

Describe Salah in 3 words... ???

Објава коју дели Football • Futbol • Soccer (@tekkers) дана 26. Мај 2018. у 6:27 PDT

19.45 - Jirgen Klop se odlučio za ovaj tim:

Karijus - Aleksander Arnold, Lovren, Van Dajk, Robertson - Henderson, Milner, Vijnaldum -Mane, Firmino

19.40 - Evo i sastava Reala:

19.35 - Dva najbolja igrača okom statistike:

19.30 - On je uvek ozbiljan, za njega nema lakog treninga:

Describe Ronaldo in 3 words... ???

19.15 - Kristijano Ronaldo večeras ima jedan poseban dodatni motiv. O čemu je reč vidite OVDE.

19.03 - Jasno je da navijači ne treba da se tuku, i da moraju da poštuju rivala, ali ovo je baš preterano:

19.02 - Sa druge strane pristalice Reala iz Madrida su se baš obrukale. Zbog njih stadion neće biti pun posle mnogo godina. O čemu je reč vidite OVDE.

19.01 - Navijači Liverpula znaju da naprave dobru atmosferu:

19.00 - Liga šampiona - vrhunac uzbuđenja, ostalo je još samo finale. Dešavanja sa meča u Kijevu možete pratiti na Republici.