Sulejmanijev gol kao uteha: Cirihu Kup Švajcarske

27.05.2018

14:47

Fudbaleri Ciriha osvojili su Kup Švajcarske, pošto su u finalili protiv Jang Bojsa rezultatom 2:1.

RepublikaFoto: instagram.com/yb.news
Miralem Sulejmani

Cirih je do velikog uspeha stigao i pored činjenice da je od 67. minuta nastupao sa 10 igrača, pošto je Sar zaradio drugi žuti karton.

Fudbaleri Ciriha su od starta bili bolji rival, stvarali više šansi i pored manjeg poseda lopte od ekipe Jang Bojsa.

Cirih je i posle crvenog kartona bio opasniji tim, a u 74. minutu prednost domaćeg tima duplirao je Antonio Marćesano.

Jedini gol za aktuelne šampione Švajcarske Jang Bojse postigao je srpski fudbaler Miralem Sulejmani u 80. minutu.

Isti igrač je propustio veliku pirliku za izjednačenje u 87. minutu, kada nije dobro zahvatio loptu.

Cirih je tako stigao do 10. trofeja u Kupu Švajcarske, a prethodni put je do tog uspeha stigao u sezoni 2015/2016.

Prošle sezone je Kup Švajcarske osvojio Bazel.