Zvezda bez municije u Letoniji: Remijem otvoren pohod na LŠ

11.07.2018

15:25 >> 17:55

Fudbaleri Crvene zvezde odigrali su meč bez golova protiv Spartaksa u Letoniji, u okviru prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

RepublikaFoto: facebook.com/crvenazvezdafk
Fudbaleri Crvene zvezde sa navijačima

U prvom poluvremenu crveno-beli su imalli dve prilike koje treba istaći, a u obe je akter bio Nemanja Radonjić. Najpre je ozbiljno zapretio iz slobodnog udarca, gađao je golmanov ugao ali nije bio dovoljno precizan - lopta je prošla tik pored gola. Reprezentativac Srbije je potom lepo prošao po levoj strani, poslao je loptu u kazneni prostor ali se Ben nije dovoljno dobro namestio pa je loptu poslao preko gola.

I domaćin je imao  ozbiljnu priliku u prvih 45. minuta posle kornera, ali je požrtvovanom intervencijom Rodić uspeo da spreči pogodak.

U drugom poluvremenu izabranici Vladana Milojevića su imali terensku inicijativu, držali su loptu u posedu, međutim sem prilike Pavkova nisu ozbiljnije uputili udarac ka golu Nerugalsa. U 85. minutu još jedna ozbiljna prilika za domaću ekipu, ali je fenomenalnom intervencijom Borjan sprečio pogodak iz situacije jedan na jedan.

Revanš meč igra se u utorak, 17.jula od 20.30 na stadionu "Rajko Mitić".

Tok meča:

90. minut: Utakmica je završena bez pogodaka

85. minut: Borjan je spasao gol crveno-belih s obzirom da je posle greške odbrane morao da interveniše u situaciji 1 na 1

75. minut: Zvezda ima veći posed lopte, faktički se igraju "viktorije" ali domaćin se organizovano brani

60. minut: Sat vremena meča, mreže i dalje miruju. Pominje se da bi Ričmond Boaći mogao da se vrati u crveno-beli dres, a možda se golom koji je postigao protiv Sautemptona preporučio šampionu Srbije. Pogodak možete da pročitate OVDE

46. minut: Počelo je drugo poluvreme

I poluvreme

45. minut: Kraj prvog poluvremena, mreže miruju

42. minut: Pavkov u najboljoj prilivci, Krstičić je glavom spustio loptu, posle loše intervencije odbrane domaćina, ali Pavkov iz okreta šutira pored gola

41. minut: Kobzar je pretrčao Stojkovića loptu uputio u kazneni prostor ali je odbrana Zvezde bla dobro postavljena

37. minut: Na identičnom mestu je slobodan udarac imala Zvezda kao i malopre, ali ovaj put Radonjić menja način izvođenja, pa je to bilo znatno nepreciznije

33. minut: Preti i domaćin, ali je Rodić uspeo da interveniše i ne dozvoli da lopta završi u mreži Borjana

31. minut:  Odličan napad Zvezde, Radonjić je probio preko boka, poslao loptu u kazneni prostor ali Ben šutira preko gola

25. minut: Domaća ekipa se uspešno brani iako Igrači Zvezde nisu uputili konkretan udarac ka golu

17. minut: Vladan Milojević je bio primoran da iz igre izvede Stojiljkovića zbog povrede zadnje lože, umesto njega ušao je Pavkov

10. minut: Bez ozbiljnih prilika u dosadašnjem delu meča

1. minut: Utakmica je počela

17.50 - Kako su crveno-beli najavili utakmicu na svom Instagramu

Pola sata do naše prve utakmice ove sezone #fkcz #czv #crvenazvezdafk #ucl

A post shared by FK Crvena zvezda (@crvenazvezdafk) on Jul 11, 2018 at 8:24am PDT

17.15 - Sastavi na koje su se treneri odlučili:

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Stojković, Savić, Babić, Rodić - Jovičić, Krstičić - Milić, Ben, Radonjić - Stojiljković.

SPARTAKS: Nerugals - Freimanis, Kosorić, Ošs, Šlampe - Dmitrijev, Honorato, Malev- Kobzar, Višnjakovs i Svarups.

Meč sudi: Mikola Balakin iz Ukrajine.