RUTINSKI PROTIV RUDARA: Đukić mešao karte, Partizan slavio, a sad Litvanija

19.07.2018

20:14 >> 19:49

Fudbaleri Partizana bili su bolji od Rudara i u revanšu prvog kola kvalifikacija za Ligu Evrope. Posle 3:0 u Crnoj Gori, crno-beli su u Humskoj slavili istim rezultatom 3:0 (2:0).

Partizan je slavio u obe utakmice i sada je jasno da će sledećeg četvrtka u Beogradu  odmeriti snage sa Trakaijem iz Litvanije.

Miroslav Đukić je napravio čak šest promena u odnosu na prvi meč. Branio je Kljajić a na terenu su bili Nemanja Miletić (i levi bek i štoper), Ivanović, Ožegović, Đerlek. Od starta utakmice se videlo da je razlika u kvalitetu velika.

Već u 11. minutu Suma je pronašao Pantića koji je rutinski pogodio mrežu. Kapiten Partizana na ovom susretu nije imao većih problema da otvori utakmicu na pravi način. Lopta je bila u nogama domaćih a na drugi gol čekalo se do 44. minuta. Ognjen Ožegović je glavom pogodio i tako možda naterao čelnike crno-belih da još jednom razmisle da li su spremni da ga prodaju.

U nastavku domaći nisu mnogo zapinjali, a jedin gol u drugom delu postigao je rezervista Gomeš u 83. minutu. Kada se podvuče crta, Partizan nije ostavio loš utisak, ipak snaga ove ekipe videće se tek protiv jačih rivala. Pre novog evro izazova tim iz Humske u nedelju očekuje start Superlige i gostovanje Radniku u Surdulici.

TOK UTAKMICE:

Drugo poluvreme: Rikardo stavio tačku!

90. minut - KRAJ!

83. minut - GOOOLLLl - Rikardo Gomeš postiže lep gol!

82. minut - Gomeš je izašao sam pred gol, ali je Radović sjajno odbranio.

80. minut - Partizan želi još jedan gol, ali nema opasnosti po gol Rudara.

72. minut - Kakva šansa za Partizan... Lopta je stigla do Zdjelara, a on je sa svega nekoliko metara loše šutirao.

70. minut - Marković je u nekoliko navrata loše reagovao, ali Rudar nije iskoristio njegove greške.

63. minut - Iz igre izlazi Ožegović, na terenu je Gomeš.

59. minut - Rudar je imao veliku šansu. Bošnjak je izašao sam pred Kljajića, ali je čuvar mreže domaćih sjajno odbranio.

57. minut - U igri su Marković i Tošić, van terena idu Valijente i Suma.

55. minut - Još jedna dobra akcija Partizana. Ivanović je pronašao Pantića, ipak, mladi vezista nije uspeo da postigne svoj drugi gol na meču.

54. minut - Pokušao je Đerlek posle dodavanja Ivanovića, ali nije pogodio metu.

50. minut - Suma je mogao da doda loptu, ali nije, pokušao je sam, pa je dobio zvižduke celog stadiona.

46. minut - Utakmica je nastavljena!

Prvo poluvreme: Crno-beli rutinski

45. minut - ZAVRŠENO JE PRVO POLUVREME!

44. minut - GOOLLLLL - Crno-beli vode sa 2:0, ovoga puta pogodio je Ožegović glavom!

40. minut - Ivanović je zaradio žuti  karton zbog simuliranja.

31. minut - Ivanović je šutirao, ali je lopta otišla daleko od Radovićevog gola.

29. minut - Levi bek Nemanja Miletić zaradio je prvi žuti karton za Partizan na ovom susretu.

27. minut - Opao je tempo igre, Partizan lagano kontroliše utakmicu.

RepublikaFoto: ST/N. MANDIĆ

22. minut - Lopta je stigla do Sume, ovaj je tukao, ali je pogodio samo spoljni deo mreže.

20. minut - Prva odbrana Kljajića... Mitrović je pokušao  sa više od pola terena, a čuvar mreže crno-belih nije dozvolio iznenađenje.

19. minut - Partizan drži loptu u svom posedu...

12. mnut - Ožegović je bio borben, ali nije uspeo da pogodi mrežu.

11. minut - GOOOOOLLL! Suma je pronašao Pantića, a ovom nije bilo teško da zatrese mrežu!

10. minut - Partizan je imao prvu šansu. Ivanović je prošao, šutirao je ali je golman Rudara dobro odbranio.

3. minut - Kapitensku traku na ovom meču nosi Danilo Pantić.

1. minut - Utakmica je počela!