PALA LITVANIJA: Neki novi "orlovi" pobedom krenuli Ligu nacija, pucale stative i prečke

07.09.2018

20:36 >> 19:48

Dobar start "orlova"... Fudbalska reprezentacija Srbije bila je bolja od Litvanije u gostima, u svom prvom meču u okviru Lige nacija - 1:0 (1:0).

Selektor Mladen Krstajić je šansu pružio Maksimoviću i Rodiću, na terenu je bio i Živković, dok su na klupi ostali Ljajić, Sergej Milinković-Savić i kapiten Aleksandar Kolarov.

Srbija je dobro ušla u utakmicu. Mitrović i Rodić su pogađali stative, a nagrada za dobru igru stigla je u 38. minutu. Posle bravure Tadića, koji je još jednom pokazao kakav je majstor, Mitrović je srušen u kaznenom prostoru, a sudija je morao da pokaže na belu tačku. Upravo je vezista Ajaksa bio precizan za 1:0.

U nastavku Srbija je pretila, ređale su se šanse, ali lopta nije htela u gol. Tadić je čak promašio i penal u samoj završnici meča. "Orlovi" su mogli da pokvare utisak u poslednjih nekoliko minuta, Litvanija je ozbiljno napala, ali nije bilo golova.

Srbija je dobro počela novo takmičenje. Naredni meč Matić i drugovi igraju protiv selekcije Rumunije na stadionu Partizana (10. septembar).

Drugo poluvreme: Pobeda na startu

90. minut - KRAJ! Srbija je slavila!

90. minut  - Milenković je poklonio loptu, Litvanija je imala veliku šansu, ali nije postigla gol.

89. minut - Radonjić ulazi umesto Kostića.

83. minut - Tadić je šutirao, ali je Šetkus odbranio.

83. minut - NOVI PENAL ZA SRBIJU! Veljković je srušen!

82. minut - Iz igre izlazi Matić na terenu je Lukić.

79. minut - NEĆE PA NEĆE... Mitrović je pogodio prečku posle nove sjajne akcije.

76. minut - Rodić izlazi u igri je Kolarov.

75. minut - Sevnula je kontra Litvanije, a Černih je distance od nekoliko metara promašio gol.

66. minut - Još jedna velika šansa, Mitrović je posle dobre akcije šutirao glavom, ali na mestu je golman rivala.

65. minut - Mitrović je pao u kaznenom prostoru, ali sudija nije pokazao na belu tačku.

63. minut - Tukao je Rukavina sa distance, ali je lopta pogodila stativu.

62. minut - Nema većih uzbuđenja na terenu.

50. minut - Srbija napada od starta drugog dela.

46. minut - Utakmica je nastavljena.

PRVO POLUVREME: Tadić sa penala

45. minut - Kraj prvog poluvremena!

42. minut - Litvanija je imala strašnu šansu, lopta je prošla tik iznad prečke.

38. mint - GOOOOLLLL - Tadić sa penala!

37. minut - PENAL ZA SRBIJU! Posle majstorije Tadića, srušen je Mitrović!

35. minut - Litvanija je sve bolja, imali su domaći nekoliko dobrih prilika.

28. minut - Matić šutira, ali lopta odlazi daleko preko gola.

20. minut - NOVA VELIKA ŠANSA ZA "ORLOVE"! Ovoga puta Rodić je pogodio stativu.

16. minut - Mitrović ponovo preti, ali golman domaćih lako hvata loptu.

13. minut - VELIKA ŠANSA ZA SRBIJU! Mitrović je pogodio stativu iz okreta, posle dobre akcije.

10. minut - Igra se sa puno grešaka sa obe strane...

- Antonio Rukavina protiv Litvanije igra svoj 50. meč u dresu reprezentacije Srbije.

3. minut - Tukao je Mitrović glavom, ali nije uspeo da dovoljno jako zahvati loptu.

2. minut - Rukavina je kiksnuo, ali je golman Dmitrović odlično reagovao.

1. minut - Utakmica je počela!

20.13 - "Orlovi" se zagrevaju:

RepublikaFoto: ST/ E. SELMANI

20.01 - Teren se sprema za meč:

19.45 - Zanimljivo, u startnih 11 nema kapitena Kolarova i Sergeja Milinković - Savića.

19.42 - Evo kako će naš igrači stajati na terenu:

19.33 - Tribine su više nego prazne:

19.31 - Evo i sastava našeg tima: Dmitrović, Rukavina, Milenković, Veljković, Rodić, Matić, Maksimović, Živković, Kostić, Tadić, Mitrović.

19.30 - Dobro veče i dobro došli na naš blog posvećen utakmici Srbije i Litvanije. "Orlovi" startuju u novom takmičenju, a selektor Krstajić baš je promešao karte.