ZVEZDA NIJE ZALUTALA U LŠ: Veliki bod - Milojevićeva magija i grotlo "Marakane" zaustavili Napoli

18.09.2018

20:52 >> 20:51

Kakav start Lige šampiona... Bod vredan kao kuća. Fudbaleri Crvene zvezde su u svom prvom nastupu u eliti posle 26 godina uspeli da na „Marakani“ izvuku remi protiv ekipe Napolija - 0:0.

Dugo u Srbiji nije vladala ovakva fudbalska euforija... Stadion je bio ispunjen do poslednjeg mesta, a pesma nije prestajala. Zvezda je tokom 90 minuta meča pokazala da nije zalutala u elitu. Jesu gosti držali loptu u svom posedu, jesu napadali, ali crveno-beli su sve to izdržali.

Trener Vladan Milojević je i ovoga puta postavio odličnu taktiku, zatvorio je sve prilaze svom golu i zaustavio Napoli na jedini način na koji je to bilo moguće.

Izgarali su crveno-beli na terenu i zato stigli do prvog boda i na sjajan način otvorili veliko takmičenje!

Naredni meč u LŠ Zvezda igra 3. oktobra protiv PSŽ u gostima.

TOK UTAKMICE:

Drugo poluvreme: Zvezda izdržala!

90. minut - KRAJ UTAKMICE!

86. minut - Simić u igri, izlazi Marin.

81. minut - Izlazi Boaći na terenu je Pavkov.

80. minut - Au kakva šansa za Zvezdu... Boaći je tukao, a Ospina je uz mnogo muke zaustavio njegov udarac.

75. minut - Ulaze Unas i Hamšik, izlaze Kaljehon i Zjelinski.

71. minut - Boaći je šutirao iz okreta, ali je posle reakcije odbrane Napolija završila u korneru.

67. minut - Rodić je skinuo loptu sa gol-linije posle šuta Kaljehona.

64. minut - Zvezda je imala mnogo sreće, Mertens ja sa svega nekoliko metara promašio gol.

61. minut - Mertens ulazi umesto Alena.

60. minut - Borjan je ponovo na mestu! Zjelinski je šutirao.

58. minut - Jovančić je namučio Ospinu sa distance.

56. minut - Iz igre izazi Jovičić, na terenu je Jovančić.

54. minut - Zjelinski je ušao u kazeni prostor, ali ga je Rodić sjajno zaustavio.

50. minut - Napoli je za pet minuta izveo tri kornera.

46. minut - Utakmica je nastavljena!

Evo i rezultata ostalih utakmica Lige šampiona:

Prvo poluvreme: Borjan čuva crveno-bele

45. minut - KRAJ PRVOG POLUVREMENA!

RepublikaFoto: ST/N. MANDIĆ

44. minut - Borjan je još jednom na visini zadatka.

38. minut - Ubacio je Marin, ali je odbrana Napolija dobro intervenisala.

35. minut - Navijači daju podršku, pokušavaju da podignu igrače!

29. minut - Milik je izašao sam pred Borjana, ali je golman Crvene zvezde bio sjajan!

28. minut - Ruiz je šutirao sa distance, Borjan nije imao problema da zaustavi šut.

26. minut - Marko Marin je veliko pojačanje, od počeka meča igra sa puno samopouzdanja.

18. minut - Insinje je šutirao sa distance, bilo je to prava bomba, ali je pogodila prečku.

17. minut - Prvi žuti karton na meču zaradio ja Alan.

13. minut - Insinje je tukao sa distance, na mestu je Borjan.

8. minut - Prvi šut ka golu na utakmici! Pokušao je Boaći, ali nije bilo opasnosti po gol.

7. minut - Zvezda se oslobodila početnog pritiska rivala.

3. minut - Napoli je od starta krenuo da napada, lopta je na polovini Crvene zvezde.

1. minuta - Utakmica je počela!

- "Delije" su podigle koreografiju preko celog stadiona!

20.53 - Šta glumac Aleksandar Radojičić očekuje od meča?

20.33 - Stadion se poklonio igračima koji su u Bariju ispisali istoriju Crvene zvezde:

20.17 - "Marakana" je puna:

20.05 - "Delije" su zvižducima ispratile himnu Lige šampiona.

19.55 - Evo i sastava Crvene zvezde:

Zvezda:Borjan - Stojković, Degenek, Savić, Rodić - Jovičić, Čaušić, Krstičić, Marin, Ben - Boaći!

Napoli: Napoli: Ospina, Hisaj, Marko Rui, Albiol, Kulibali, Alan, Fabijan Ruis, Zjelinski, Kaljehon, Insinje, Milik

19.44 - Zvezdan Terzić je stigao:

19.30 - Atmosfera oko stadiona:

RepublikaFoto: ST/K.KOSTIĆ

19.23 - Mušema je konačno na stadionu:

RepublikaFoto: ST/ E. SELMANI

18.41 - Navijači Napolija stigli su na "Marakanu":

18.25 - To je ljubav prema klubu, čuveni navijač Crvene zvezde Mirko Talijan, stigao je na stadion:

RepublikaFoto: ST/D. Kokanović

18.03 - Atmosfera ispred stadiona:

18.01 - Traži se karta više... Reportere Republike je već 20 ljudi pitalo da li imaju ulaznicu više!

17.55 - Zvezdini "klinci" su remijem sa italijanskom ekipom dali vetar u leđa ekipi Vladana Milojevića. Izveštaj sa utakmice omladinskih ekipa Zvezde i Napolija možete pročitati OVDE