Parma vezala drugu pobedu u nizu

22.09.2018

15:52

Posle pobede nad Milanom u prošlom kolu fudbaleri Parme su vezali drugu pobedu za redom, pošto su slavili protiv Kaljarija u uvodnom meču italijanske Serije A - 2:0.

RepublikaFoto: instagram.com/ parmacalcio1913
Navijači Parme

Vođstvo domaćima doneo je Roberto Ingleze u 20. minutu utakmice, kada je umakao pažnji defanzivaca gostiju i sa nekih pet metara poslao loptu u mrežu, a posle dodavanja sa desne strane terena.

Taj gol obeležio je prvo poluvreme, ali pogodak koji je zapečatio sudbinu Kaljarija i koji je impresionirao mnoge, postigao je Žervinjo posle nepuna dva minuta igre u nastavku.

Iskusni fudbaler je prihvatio loptu na svojoj polovini, onda krenuo u silovit solo prodor, pretrčao više od pola terena i na kraju preciznim udarcem postavio konačnih 2:0. Lopta je pogodila stativu, a potom se odbila u mrežu gostiju.

Kaljariju je ovo drugi poraz u sezoni i ostao je na pet osvojenih bodova.