REMI SA RUMUNIMA: "Orlovi" nadigrali rivala, lopta nije htela u gol, Tadić promašio penal

14.10.2018

14:53 >> 12:35

U meču četvrtog kola Lige nacija fudbaleri Srbije odigrali su meč bez golova protiv Rumunije u Bukureštu.

Selektor Krstajić na ovom meču nije mogao da računa na golmana Dmitrovića zbog povrede, pa je među stative morao Rajković. Od prvog minuta na terenu je bio Radonjić, dok je Sergej ponovo ostao na klupi.

Srbija je u većem delu meča bila mnogo bolji rival. Ipak, kao da lopta nije htela u gol. Ređale su se šanse. Pokušavao je Mitrović, pretio je Radonjić, a kulminacija svega dogodila se u samoj završnici prvog poluvremena.

Tamaš je uradio Gaćinović u glavu u kaznenom prostoru. Dobio je direktan crveni karton, a Srbija je imala priliku da se penala dođe do prednosti. Ipak, kapiten Tadić je loptu poslao preko gola.

U nastavku, sa igračem više ređale su se šanse, lopta je bila na polovini rivala, ali nije bilo koncentracije da se postigne gol.

Rumunija je uspela da se izvuče, pa je borba za prvo mesto u grupi još uvek otvorena. Srbija dva kola do kraja ima dva boda više od rivala i vodiće se velika borba za poziciju broj jedan.

Drugo poluvreme: Lopta nije htela u gol

90. minut - KRAJ UTAKMICE!

85. minut - Srbija napada, ali nikako da dođemo do gola.

77. minut - Izlazi Rodić na terenu je Miletić.

75. minut - Mitrović je ponovo u velikoj šansi, ali golman rivala je opet na mestu.

68. minut - Tukao je Mitrović, ipak, Tatarušanu je još jednom bio na mestu.

63. minut - Gaćinović izlazi, na terenu je Sergej.

55. minut - Imali smo novu dobru šansu. Radonjić je pokušao, ali je odbrana rivala bila na mestu.

52. minut - Nema većih uzbuđenja na startu drugog dela igre.

46. minut - Utakmica je nastavljena!

Prvo poluvreme: Tadić promašio penal

45+4. minut - Kraj prvog poluvremena!

45+1. minut - Kakva šteta, Tadić je promašio.

44. minut  - PENAL ZA SRBIJU I CRVENI KARTON ZA TAMAŠA! Udario je Gaćinovića kopačkom u lice.

40. minut - VELIKA ŠANSA ZA SRBIJU! Gaćinović nije uspeo da ubaci loptu u mrežu sa svega nekoliko metara.

32. minut - Imali smo dobru šansu, Radonjić je pobegao odbrani, ali nije uspeo da na pravi način uposli napadače.

28. minut - Tukao je Marin iz slobodnjaka, ali Rajković je bio na mestu.

Tekst potpisa

20. minut - Velika šansa za Srbiju! Rumuni su pogrešili, sevnula je kontra, Mitrović je šutirao, ali nije pogodio metu.

12. minut - Stančiju je šutirao, ali je Rajković lako odbranio.

6. minut - Nema većih uzbuđenja, utakmica je lagano počela.

2. minut - Baklja je uletela u teren, pa je meč prekinut na kratko.

RepublikaFoto: ST/ D.OSTOJIĆ

1. minuta - Utakmica je počela!

14.30 - Polako se popunjavaju tribine Nacionalnog stadiona u Bukureštu.

RepublikaFoto: ST/Dražen Ostojić

14.25 - Sa nova tri boda fudbalska reprezentacija Srbije došla bi na korak do osvajanja grupe, pošto bi u tom slučaju imala ogromnu prednost od pet bodova i dve utakmice kod kuće.

14. 24 - Rumunija: Tatarušanu, Toska, Sapunaru, Tamaš, Manea, Marin, Baluta, Draguš, Stanču, Maksim, Tucuden.

14.21 - Mladen Krstajić odlučio se za sledećih 11 igrača: Rajković, Rukavina, Milenković, Veljković, Rodić, Maksimović, Lukić, Gaćinović, Radonjić, Tadić, Mitrović.

14.20 - Prvi golman reprezentacije Srbije Dmitrović je povređen, a druga promena od prošlog sastava je to što je Radonjić starter.