Bolja predstava Zvezde nego protiv PSŽ-a, ali nedovoljna za bodove

24.10.2018

18:20 >> 20:52

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su u trećem kolu Lige šampiona. Od ekipe Vladana Milojevića, na "Enfildu" bila je ekipa Liverpula rezultatom 4:0.

Mohamed Salah

Hrabro su se crveno-beli prvih dvadesetak minuta nosili sa ekipom Jirgena Klopa koja je povela baš u dvadesetom minutu golom Firmina.

Zvezda se trudila da nastavi sa dobrom igrom, iako su momci u plavim dresovima (gostujuća garnitura beogradskog tima) gubili loptu na sredini terena bez preke potrebe, a to se desilo i pre prvog gola u mreži Milana Borjana.

Delovao je da će se na odmor otići sa jednim pogotkom, ali da tako ne bude potrudio se Mohamed Salah koji je u 45. minutu matirao Borjana.

U nastavku meča poklon penal za Liverpul. Posle duela Stojkovića i Manea, na ispravku pomoćnika sudija je pokazao na belu tačku a Salah postiže drugi gol na meču u 50. minutu.

Nemački sudija Cibert je tokom celog meča bio naklonjeniji domaćoj elipi, želeći da ih zaštiti kada za to i nije bilo potrebe.

U 76. minutu još jedan penal za Liverpul, posle nespretne intervencije Bena u kaznenom prostoru, lopta ga je pogodila u ruku. Ipak, Borjan je odbranio Maneu udarac sa "kreča", ali je nekoliko minuta kasnije Mane ipak zatresao mrežu crveno-belih.

U narednoj rundi Zvezda dočekuje Liverpul na "Marakani",  6. novemra od 18.55, dok Napoli dočekuje PSŽ u okviru iste grupe dva sata kasnije.

Kraj meča:

90. minut: Tri minuta nadoknade, Mane u dobroj prilici ali bez gola

82. minut: Lalana je sa polovine terena trčao sam ka Borjanu, pristizali su ga igrači u plavom a Borjan je uspeo da izađe kao pobednik

80. minut: GOOOOL: Mane, nije sa penala ali je iz igre matirao Borjana. Posle greške Babića

76. minut:  Još jedan penal za Liverpul. Mane je šutirao ali Borjan uspeva da odbrani. Do penala je došlo tako što je Ben iz živog zida loptu želeo da izbije

75. minut: Babić u pravo vreme na pravom mestu da otkloni opasnost ispred gola Borjana. Jovičić je dobio žuti karton a potom izašao iz igre, Čaušić na terenu

68. minut: Najbolja prilika za Zvezdu. Boaći je dodao do Srnića ovaj sa ivice kaznenog prostora šutirao ka golu, ali je taj udarac ispao dobar centaršut za Bena koji je kasnio sa uklizavanjem pa je lopta prošla pored gola

63. minut: Prva izmena Milojevića, Ebisilio izlazi a ulazi Jovančić. Pesma "delija" se čuje na "Enfildu" - "ZAISTA NIKADA NEĆE HODATI SAMA" u skladu sa himnom, ali Liverpula

50. minut: GOOOOL - Stojković i Mane u duelu, igrač Liverpula pada a sudija posle ispravke pomoćnika pokazuje na penal, Salah pogađa

48. minut: Poigravaju se igrači Liverpula nadomak kaznenog prostora crveno-belih. Atraktivni potezi za publiku

46. minut: Počelo je drugo poluvreme

I poluvreme

45. minut GOOOL: Mohamed Salah posle lepe akcije Liverpula trese mrežu Borjana sa sedam, osam metara

42. minut: Kada Liverpul ubrza igru, Zvezda kaska, pa domaći igrači naprave lako višak. Ovaj put sreća po beogradski tim je bio veliki promašaj igrača Liverpula iz solidne situacije

41. minut: Prvi udarac iz ugla za Liverpul, Salah je probao da kao protiv Svazilenda zatrese mrežu iz kornera

39. minut: Borjan paradom staje na put centaršutu ka Salahu

33. minut: Sjajan akcija Liverpula, Salah se našao oči u oči sa Borjanom koji je odbranio, a potom je stigla potvrda da se Egipćanin našao u ofsajdu, ali važno je da je Milan sigurno intervenisao

30. minut: Šaćiriju se zviždi na "Enfildu" što verovatno znači da su neke "delije" došle do karata. Svaki put kada je lopta u njegovim nogama salva zvižduka krene

26. minut:  Robinson je želeo da asistira na drugu stativu što je dobro bilo po gol Zvezde. Lako i poletno odrađena Liverpula, u tri, četiri pasa došli su u priliku da dupliraju prednost

Trenutak prvog gola

20. minut: GOOOL: Firmino je zatresao mrežu crveno-belih posle jeftino izgubljene lopte na sredini terena i dobro izgrađene akcije. Sa penala je "cimnuo" izbacio trojicu a potom matirao Borjana uz pomoć jednog od igrača crveno-belih

17. minut: Prvi korner za Crvenu zvezdu, Ebsilio je centrirao, Babić iz drugog plana uleteo ali šutirao visoko preko gola

11. minut: Salah je primio loptu u kaznenom prostoru posle lob pasa sa centra, Borjan je bio malo neodlučan ali je dovoljno izleteo da ne dozvoli previše prostora sjajnom napadaču

5. minut: Zvezda je u utakmicu ušla želeći da se nadigrava

1. minut: Utakmica je počela

Dešavanja pre meča:

20.50 - Dolazak igrača Liverpula

20.40 - Bratislav Živković, trener mladih fudbalera Zvezde je rekao da ostaje žal zbog propuštene prilike, ostatak izjave pročitajte OVDE

20.20 - Koliko su "dejlije" spremne da izdvoje kako bi prisustvovali utakmici, pročitajte OVDE

20.15 - Sastavi Zvezde i Liverpula:

Redsi:  Alison - Aleksander-Arnold, Gomez, Van Dajk, Robertson - Fabinjo, Vajnaldum, Šaćiri - Salah, Firmino, Mane.

Klupa: Minjole, Lovren, Milner, Stadidž, Moreno, Lalana, Origi.

20.10 -  Fudbaleri Crvene zvezde opipavaju travu na terenu

Stigli! #crvenazvezda #crvenazvezdafk #zvezda #fkcz #czv #ucl #championsleague #anfield

A post shared by FK Crvena zvezda (@crvenazvezdafk) on Oct 24, 2018 at 10:31am PDT

20.00 - Problem na "Enfildu" zbog nestanka struje na jednom delu tribina

19.45 - Omladici Zvezde napravili su solidnu uvertiru i pored toga što su poraženi od Liverpula rezultatom 2:1, više o tom meču možete pročitati OVDE