13:33

Fudbaleri Đirone ostvarili su trijumf na otvaranju subotnjeg programa 10. kola španske La lige.

RepublikaFoto: instagram.com/gironafc
FK Đirona

Đirona je na svom terenu savladala Rajo Valjekano rezultatom 2:1, najviše zahvaljujući dvostrukom strelcu Portuu.

On je u razmaku od desetak minuta u finišu prvog poluvremena postigao oba gola za Katalonce i trasirao put ka trijumfu.

Gosti su uspeli samo da ublaže poraz preko Galvesa koji je mrežu zatresao nakon sat vremena igre.

Rajo nije mogao do boda, iako je poslednjih nekoliko minuta igra sa igračem više zbog isključenja Lozana.

Đirona je ovim trijumfom došla do devetog mesta sa 13 bodova, dok je ekipa sa Valjekasa pretposlednja sa samo šest.