"Đavoli" jedva prebrodili "trešnjice": Rašford od "pokojnika do pukovnika"

03.11.2018

14:42

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su u 11. kolu Premijer lige Bornmut na gostovanju rezultatom 2:1.

FK Mančester junajted

"Crveni đavoli" su bili u rezultatskom zaostatku od 11. minuta, kada je gol za "trešnjice" postigao Kalum Vilson.

Asistent je bio Žunior Stanislas koji je umakao rivalima na desnom krilu, centrirao u šesnaesterac gde je Vilson bez problema sa nekoliko metara savladao De Heu.

Bornmut je potom potpuno nadigrao četu Žozea Murinja, imao je još tri veoma dobre prilike ali je ostalo 1:0 za domaćina.

Ipak, Junajted je uspeo da izjednači pre odlaska na odmor.

Jang i Sančez su prošli po desnoj strani terena, da bi Čileanac pravovremeno video Marsijala koji je u 35. minutu poravnao skor. Strelac pobedničkog gola za Junajted je bio Markus Rašford, koji je u igru ušao u 56. minutu umesto Huana Mate.

Centrirao je Pol Pogba, Rašford je telom primirio loptu, dok su defanzivci Bornmuta zakasnili, da bi mladi napadač posle još jednog kontakta matirao Begovića. Rašford je pre toga imao odličnu priliku da postigne pogodak, ali je upseo da se iskupi.