PARTIZAN NIJE USPEO U GROTLU PIONIRA: Ritas izbacio crno-bele u poslednjoj sekundi

30.01.2019

20:45 >> 20:59

Drama u odlučujućoj utakmici, za nastavak takmičenja u Evrokupu. Partizan je na domaćem parketu u hali "Pionir" poražen od Ritasa rezultatom 77:78, čime je pre poslednjeg kola ostao bez šansi za plasman u TOP 8 fazu takmičenja.

Navijači su došli u velikom broju da podrže crno-bele, a pored dlanova i glasnih žica, morali su da pripreme i živce, pošto je poraz došao u poslednjoj sekundi pogotkom Parahovskog. Ceo meč je Partizan kaskao za protivnikom, ipak smogao snage da preokrene na 77:76, ali uz zvuk sirene stiže i poraz.

Fenomenalana atmosfera u hali "Aleksandar Nikolić", nije omela gostujuće igrače na početku meča, tačnije u prvom poluvremenu, s obzirom da su rezultat držali u svojim rukama sve vreme.

Ipak, ako se pogleda da je litvanska ekipa pogodila za 20 minuta, osam trojki, Partizan se dobro držao jer se na poluvreme otišlo sa četiri razlike u korist Ritasa - 40:44.

Pred početak drugog poluvremena, za kamere Sport kluba, trener Andrea Trinkijeri je rekao da njegova ekipa u nastavku meča mora da počne da igra.

Domaća ekipa je bila konkuretna, dala je sve od sebe, ali i pored turbulentne igre, na kraju je falilo i sreće.

Heroj gostiju Parahuski, bio je i najefikasniji u pobedničkoj ekipi sa 22 poena, Bendzijus ga je pratio sa 21.
U Partizanu 14 poena Lendejla, Bandža Si je upisao 13, Marinković i Renfro po 11.

Naredni meč, revijalni, crno-beli igraju 5. februara u Berlinu protiv Albe.