KOŠARKAŠKI KLASIK: Razbijanje - Partizan bes iskalio na Ciboni

02.02.2019

17:45

Partizan je uspeo da preboli rane sa evro scene... U košarkaškom klasiku, tim iz Humske bio je bolji od Cibone u gostima u okviru 18. kola ABA lige - 82:59.

Crno-beli su tako napravili još jedan veliki korak ka plej-ofu. Posle utakmice u kojoj su izgubili na šokantan način, košem u poslednjoj sekudni, tim trener Trinkijerija pokazao je da ima karakter. Oporavio se Partizan od Ritasa i uspeo je da lakše od očekivanog nadigra "vukove".

Prvo poluvreme bilo je jako loše... U prvom planu bile su sudije koje su kombinovano dosudile čak 32 prekršaja. U nastavku gosti su odigrali mnogo bolje. Gagić je vezao nekoliko poena, proradio je Pejdž, a domaći nisu imali nikakav odgovor. Prendost je otišla i na preko 20 rezlike i Cibona nije imala nikakve šanse.

Ređali su se dobri potezi Partizana za važnu pobedu u utakmici koja je nekad bila najveći derbi košarke u Jugoslaviji.

Najbolji u redovima gostiju bio je Gagić sa 16 poena , crno-beli su ovaj duel igrali bez Radeta Zagorca.