EVROLIGA: CSKA je vladar Moskve, Bajern ispustio 16 razlike protiv Darušafake i ostao bez plej-ofa!

Autor: Sportklub, Republika

29.03.2019

19:46

Pobedom protiv Himkija u pretposlednjem kolu regularnog dela Evrolige 80:72, CSKA je obezbedio drugo mesto bez obzira na rezultate poslednjeg kola.

Dimitris Itudis

Gost je dominirao u skoku tokom celog meča, domaćin je imao veliki broj izgubljenih lopti - čak 14.

CSKA je na drugoj strani iz slobodnih bacanja postigao čak 31 poen.

Najbolji u pobedničkom timu bio je Nando De Kolo sa 14 poena, dva manje dodao je Kajl Hajns.

U poraženom sastavu bolji od ostalih bio je Aleksej Šved, ali treba dodati da je u finišu treće četvrtine promašio neke važne šuteve.

Košarkaši Darušafake trijumfovali su protiv bajerna na domaćem parketu rezultatom 92:87.

Tim Dejana Radonjića je mnogo bolje otvorio meč, imao tokom većeg dela utakmice prednost u svojim rukama, ali je Darušafaka u drugom poluvremenu uspela da nadoknadi zaostatak i ostane koncentrisanija u neizvesnoj završnici.

Najbolji u pobedi turskog tima bio je Toni Daglas sa 26 poena, 20 je dodao Džeremi Evans, dok je Kartal Ozmizrak ubacio 13 poena.

U ekipi Bajerna najviše se istakao Peteri Koponen sa 23 poena, Nihad Đedović je postigao 20, a srpski plejmejker Stefan Jović 10 poena, uz tri skoka i sedam asistencija, za 26 minuta na terenu.

Njegov bivši saigrač iz Crvene zvezde Nemanja Dangubić se za 11 minuta nije upisao u strelce.

Bajern je tako izgubio priliku da se plasira u plej-of, trenutno je na 12. mestu sa skorom 13-16. Darušafaka je i dalje zakucana za začelje tabele i upisala je tek peti trijumf u elitnom takmičenju.