CSKA NA KROVU EVROPE: Micić i Efes dva puta bili nadomak preokreta ali bez snage da to i učine

19.05.2019

20:40 >> 20:57

Lepa košarka, čvrste timske odbrane, efikasni poeni, rezultatska klackalica...Meč dostojan finala Evrolige, a pobednik je CSKA koji je savladao Anadolu Efes rezultatom 91:83. Osma titula prvaka Evrope za Moskovljane.

KK CSKA Moskva

Gotovo perfektna prva četvrtina CSKA u finalnoj utakmici Evrolige, trojke 6 od 8 u prvoj deonici, bez izgubljene lopte i zato ne treba da čudi što su imali dvocifrenu prednost koju je u jednom trenutku činila i +14. Ipak, Anadolu Efes uspeva da stigne, i svede na minimum do kraja druge četvrtine i odlaska na odmor - 44:42.

Treća četvrtina krenula je trojkom Simona kojojm je turska ekipa preokrenula rezultat…međutim onda CSKA opet uzima stvar u svoje ruke, ubacuju u drugu brzinu i ponovo dolaze do +14 (68:54).

Ipak, do kraja treće četvrtine Efes uspeva da smanji prednost na 68:62, a uz zvuk sirene trojku je pogodio Larkin.

U četvrtoj četvrtini je pala odluka o pobedniku, Nando Dekolo je predvodio poslednji nalet Moskovljana, a izgleda da ekipa Vase Micića nije imala dovoljno snage da prelomi meč, iako su dva puta stizali na korak da to i učine.

Šejn Larkin je upisao još jednu fantastičnu partiju (29 pts, 2 as) i svakako zavredio zvanje MVP-a završnog turnira.

Vasilije Micić ubacio je 10 poena i zabeležio 5 asistencija, dok su na drugoj strani dominirali Vil Klajburn (4 sk, 2 as) i Kori Higins (3 sk, 2 as) sa po 20 poena.

IV četvrtina

10. minut: CSKA je došao do pobede

8. minut: Klajburn pogađa značajne poene za CSKA. Larkin sjajno

7. minut: Simon pogađa trojku nade za svoju ekipu. Micić pogađa trojku a potom fali prekršaj

6. minut: Nando Dekolo pogađa trojku. Hože li biti igrač odluke?

4. minut: Snažno zakucavanje Dunstona koje je podiglo publiku na noge -4 kaska Efes. Dekolo upisuje poene posle ulaska u igru

2. minut: Heket nije uspeo da iskoristi dodatno slobodno bacanje. Jednu trojku od osam pokušaja Vase Micića

III četvrtina

10. minut: Larkin uz zvuk sirene pogađa trojku za novi priključak, Efesa 68:62

9. minut: Ponovo +14 za CSKA, da li će Efes ponovo imati snage da se vrati rezultatski u meč

7. minut: Hajnc upisuje lagane poene

6. minut: Larkin pogađa za tri poena, uzvraća Higins istom merom. I još jedna, vezana trojka za CSKA

5. minut: Prvo trojka za ruski tim, a potom i 2+1 koje pogađa Moerman

3. minut: Larkin pogađa za dva poena. Smanjuje prednost Moskovljana

1. minut: Simon pogađa trojku i preokreže rezultat, uz napomenu da je CSKA imao prednost od +14. Heket upisuje lake poene

II četvrtina

10. minut: Odlična timska odbrana CSKA ali Micić uspeva da upiše trojku. Larkin ima tri slobodna bacanja pred poluvreme, pogađa sva tri

8. minut: Uspela je ekipa iz Istanbula da uhvati priključak. Stižu do -7

7. minut: Kori Higins i Šejn Larkin su najefikasniji u dosadašnjem toku meča. Higins je postigao 11, a drugo deset poena. CSKA i dalje ima dvocifrenu prednost, 39:28

6. minut: Vraća se u igru Vasa Micić, pri rezultatu 39:28 za ruski tim

3. minut: Efes još bez poena u ovoj četvrtini. Hajns donosi +14 za CSKA

1. minut: Izgubljenim loptama na obe strane počinje druga četvrtina, a Rodrigez pogađa novu trojku za CSKA

I četvrtina

10. minut: Higins već u prvoj četvrtini upisuje deseti poen - 29:20

8. minut: 24:17 - CSKA trojkama dolazi do toga da se odvoji od protivnika

6. minut: Higins pogađa novu trojku za CSKA

4. minut: Klajburn pogaša drugu trojku za CSKA - 10:10

3. minut: Kurbanov promenom ritma dolazi do poena

2. minut: Micić pogađa prve poene za 7:3

1. minut: Počela je utakmica razmenom trojki na obe strane. Larkin pogađa za dva

20.30 - Borba može da počne

20.28 - Startna postava Anadolu Efesa

20.25 - Startna postava CSKA

20.20 - Navijači zagrevaju šake i glasne žice

20.10 -

U polufinalu su Armejci preokrenuli i savladali Real Madrid, dok je Efes deklasirao Fenerbahče.

U ligaškom delu sezone CSKA je slavio u oba meča – 102:84 u Moskvi, 80:78 u Istanbulu.