Tako se to radi: Srčanost, lavovska borba, dominacija - Srpkinje šokirale favorizovanu Rusiju za prvo mesto u grupi!

28.06.2019

20:30 >> 18:36

Košarkašice Srbije uspele su da savladaju favorizovanu Rusiju u okviru drugog meča grupne faze Evropskog prvenstva rezultatom 77:63 posle žestoke borbe u "Kristalnoj dvorani" u Zrenjaninu!

Srbija vs. Rusija

Jesu Ruskinje bile jedan od favorita za osvajanje Evrobasketa, ali su Srpkinje uspele da im pariraju u svim segmentima igre. Pametnom I žučnom borbom su naše "orlice" uspele da ukrote Ruskinje,  a pogotovo Vedeevu od koje su najviše strepele. Snažna Ruskinja nije znala šta ju je snašlo, pa je u prvom delu igre imala više faulova nego poena.

Proradila je Dabovićeva u ovom meču, ali i Milićeva koja je pokazala da ima reprezentativni karakter, Butulija se raspucala čim je kročila na teren i unela živost I brzinu u našu igru.

Agresivnost na svim delovima terena je donela  Srbiji  10 poena prednosti na poluvremenu, igrale su "orlice" sjajno i  tečno, odbrana je bila dovoljno čvrsta i inteligentna, pa su na "veliki odmor" otišle sa velikom prednošću.

Ušle su naše devojke motivisano i u drugo poluvreme, ali nesporan kivalitet Ruskinja je morao da dođe do izražaja.

Uspele su košarkašice Rusije da u potpunosti anuliraju prednost Srbije i da povedu na samo dva minuta pre kraja trećeg perioda, mučile su se izabranice Marine Maljković bez Jelene Bruks i Sonje Petrović na parketu.

Međutim, oočetak iz snova u poslednjem kvartalu, Milićeva, Butulija i Bruks igrale su fantastičnu košarku, uspele su da uhvate Ruskinje na spavanju i da stvore seriju od 9:0, nisu imale Ruskinje snage za preokret. Onda je Dabovićeva još jednom dokazala da je igračica za velika dela. Hladnokrvno pogađa za tri poena na isteku napada, a kapiten Srbije, Jelena Bruks stavlja tačku na meč u kome su Ruskinje potpuno nadigrane. Svaka čast za naše devojke koje su ovimn podvigom jedine stigle do dve pobede u grupi.

Ana Dabović je bila najefikasnija sa 16 postignutih poena, poen manje je ubacila Dajana Butulija, Nikolina Milić je upisala 14, dok je Jelena Bruks dodala 12. Na drugoj strani, Anastasija Šilova sa 11 poena predvodi poenterski učinak, ispratile su je Beljakova sa 9, odnosno Maiga i Beglova sa po 8 postignutih poena.

Meč ste mogli da pratite uživo na našem portalu!

Srbija - Rusija 75:63

KRAJ IV ČETVRTINE

10. minut - Daboviiiiić za 3! Tačku na meč stavlja Jelena Bruks! Srbija je nadigrala Rusiju!

9. minut - Sjajno dodavanje Butulije za Petrović! Majstorija!

8. minut - Ruskinje slobodne sa linije slobodnih bacanja!

7. minut - Drama u Zrenjaninu!

6. minut - Dabovićeva koristi jedno slobodno bacanje. Bore se naše devoke lavovski! Dabovićeva za 2 u poslednjoj sekundi!

5. minut - Stižu Ruskinje na samo dva poena zaostatka!

4. minut - Vadeeva stiže do poena!

3. minut - Ana Dabović, pas bez gledanja, Milićeva stiže do novih poena!

2. minut - Butulijaaaaa za 3!

1. minut - Milićeva nastavlja sa sajnom partijom! Butulija se prošetala kroz dbranu Ruskinja, idemo devojke!

KRAJ III ČETVRTINE

10. minut - Milić koristi jedno slobodno bacanje, istrčava kontru i poentira posle sjajnog dodavanja Butulije!

9. minut - Milićeva precvizna sa slobodnih bacanja, Ruskinje idu na plus 3!

8. minut - Još jednom Ruskinje sigurne sa linije slobodnih bacanja, 4 penala, bespotrebno. Loš napad naših devojaka, Ruskinje s druge strane koriste.

7.minut - Ruskinje sigurne sa linije slobodnih bacanja!

6.minut - Dvojka za Ruskinje! Opasno su se približile, međutim Nikolima Milić pogađa uz faul!

5. minut - Trojka za Ruskinje!

4. minut - Ne odstupaju Srpkinje, odbrana sjajno funkcioniše!

3. minut - Ponovo sjajna odbrana "orlica"! Čađo jedno od dva slobodna, Ruskinje stižu do dva poena.

2. minut - Stiže Vadeeva do poena! Nesportska za Čađo!

1. minut - Jovanović pogađa na startu, bez respekta!

KRAJ II ČETVRTINE

10.minut -  Faul nad Sonjom Petrović, oba puta precizna, vraćaju Ruskinje sa iste razdaljine.

9. minut - Mogle su Srpkinje do dvocifrene prednosti, ali ne daju Ruskinje.

8. minut - Velika borba u Zrenjaninu! Ruskinje se ispromašivale za 3 poena. Ide kontra Srbije, upisala se Sonja Petrović!

7. minut - Ana Dabović nastavlja sa dobrom partijom.

6. minut - 2+1 za Ruskinje. Neoprezan faul Crvendakić, Logunova srećom ne koristi slobodno bacanje.

5. minut - Šilova sigurna sa linije slobodnih bacanja.

4. minut - Dabović sjajnim driblingom izbacuje Ruskinju i postiže lake poene, ali vraćaju protivnice.

3. minut - Šilova za 2, promašuje dodatno! AUUUUUUU Jelena Bruks daje poen sa parkinga u poslednjoj sekundi! Ruskinje stižu do 2 poena, međutim Bruks još jednom odvažno pogađa!

2. minut - Ruskinje vraćaju, međutim trojka Srbije! Butulija ne staje! Odbrana sjajno funkcioniše.

1. minut - Nastavljamo sa sjajnom odbranom. Stanaćo stiže do poena.

KRAJ I ČETVRTINE

10. minut - Spkinje zaustavile Vadeevu! Butulija stiže do 7. poena! Sjajna igra u odbrani naših devojaka.

9. minut - Ruskinje posle prodora stižu do dva poena, vraća razigrana Milić.

8. minut - Sjajna akcija naših devojaka, Milić poentira! Srpkinje igraju pretpoznatljivu igru! Međutim, Beljakova pogađa za 3 poena. Butulija nije ni trepnula, vraća trojku!

7. minut - Dabovićeva slobodna sa linije slobodnih bacanja.

6. minut - Ulazi Butulija i odmah sjajnim prodorom unosi energiju u naš napad.

5. minut - Žestoka borba u Zrenjaninu.

4. minut - Ruskinje promašuju, naše devojke su opet dobro postavljene u odbrani. Dva bacanja pogađa Dabović, zatim i Ruskinja posle obostranog faula. Nevena Jovanovićprecizna sa linije slobodnih bacanja, strpljivo igraju naše devojke. Međutim brza kontra Ruskinja.

3. minut - Velika borba se vodi na terenu, naše devojke igraju čvrsto u odbrani. Bruks pogađa dva slobodna bacanja posle sjajnog prodora.

2. minut - Trojka Ruskinja, Crvendakić postiže prve poene na meču!

1. minut - Ruskinje otvaraju meč poenima, Srpkinje sa dve greške ulaze u meč!

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije u četvrtak je savladala selekciju Belorusije rezultatom 55:53 i tako ostvarila prvu pobedu na ovogodišnjem Evrobasketu.

U petak će izabranice Marine Maljković izaći na parket protiv selekcije Rusije, gde će tražiti i drugu pobedu, koja bi maltene garantovala prolaz u narednu fazu takmičenja.

Rusija je u prvom kolu poražena od Belgije, koja je jedan od favorita za osvajanje Evrobasketa, dok je Belgija izgubila od Belorusije sa 69:61 u meču drugog kola koji je odigran nešto ranije u toku dana.