Italijani, spremite se, stižemo: Srbi nadigrali Mađare

10.09.2017

12:06 >> 13:55

Košarkaška reprezentacija Srbije plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva u Istanbulu. Srbija je u osmini finala rutinski pobedila Mađarsku rezultatom 86:78 (24:16, 24:25, 21:12, 17:25).

Bogdanović je odveo Srbiju u četvrtfinale EP

Najefikasniji u selekciji Srbije bio je Bogdan Bogdanović sa 17 poena i 6 asistencija. Ognjen Kuzmić je postigao 17 poena i imao 10 skokova. Boban Marjanović i Milan Mačvan su postigli po 14 poena.

U redovima Mađarske najbolji je bio Zoltan Perl sa 22 poena, dok je Čaba Ferenc utakmicu završio sa 15 poena.

Srbija će u sredu u četvrtfinalu igrati sa Italijom, koja je u subotu pobedila Finsku 70:57.

Srbija je dobro ušla u meč i povela 12:3. Mađari su potom zaigrali angažovanije i uspeli da smanje prednost Srbije. Međutim, Srbija je prvih 10 minuta rešila u svoju korist 24:16. Mađarska je sredinom druge četvrtine uspela da smanji prednost našeg tima na 33:29, ali su se srpski košarkaši probudili i prvo poluvreme rešili u svoju korist 48:41.

Naša selekcija je serijom 14:4 na početku treće četvrtine stigla do vođstva od 62:45 i praktično prelomila meč. Srbija je potom rutinskom igrom stigla do zaslužene pobede, a Mađarska je uspela samo da ublaži poraz.

TOK UTAKMICE
10. minut - Kraj utakmice. Pobeda Srbije od 86:78.

9. minut - Mađari su prišli na minus sedam, 84:77, a Aleksandar Đorđević je prinuđen da zatraži tajm-aut

7. minut - Srbija posle zakucavanja Lučića dolazi do 80:69. Naša selekcija rutinski meč privodi kraju
5. minut - Raste prednost Srbije. Naša selekcija ponovo na plus 15, 78:63.
3. minut - Mađari serijom od 9:2 smanjuju prednost našeg tima na 71:62
1. minut - Počela je poslednja četvrtina
IV četvrtina
10. minut - Srbija u poslednju četvrtinu ulazi sa vođstvom od 69:53

7. minut - Dva nesportska faula za naše košarkaše, prvo Micić, a onda i Marjanović. Mađari to koriste i smanjuju prednost Srbije na 64:51
5. minut - Prednost Srbije raste iz minuta u minut. Marjanović i Jović pogađaju za 62:45.
3. minut - Srbija na plus 13 (58:45). Selektor Mađarske traži tajm-aut
1. minut - Bogdanović trojkom otvara treću četvrtinu. Srbija ponovo ima dvocifrenu prednost (51:41).
III četvrtina
10. minut - Srbija posle prvih 20 minuta vodi 48:41.
8. minut - Mađari trojkama pokušavaju da stignu prednost Srbije, a prednost našeg tima kreće se od pet do osam poena
7. minut - Mačvan trojkom donosi plus 9 Srbiji (40:31)
5. minut - Mađari koriste greške našeg tima i smanjuju na 33:29. Uzvraća Marjanović
4. minut - Srbija ponovo na plus 10 (33:23)
3. minut - Kuzmić nastavlja da dominira u reketu i zakucava. Perl pogađa trojku, a Kuzmić na drugoj strani iznuđuje faul i ide na liniju penala 31:23.

1. minut - Srbija sigurna. Keler je pogodio polaganje, a posle ukradene pa potom izgubljene lopte Jovića isti igrač Mađarske ponovo daje koš. Bogdanović je u međuvremenu postigao prve poene za Srbiju trojkom, 27:20.

II četvrtina

10. minut  - Srbija posle prvih 10 minuta vodi 24:16

8. minut - Serija Mađara od 9:0. Mađari smanjuju na 16:12.
5. minut - Naša selekcija prvi put dolazi do dvocifrene prednosti, 16:3. Na startu meča sigurni su Bogdanović i Marjanović
4. minut - Odličan pas Bogdanovića za Kuzmića i zakucavanje srpskog centra! Srbija postiže deset poena zaredom i vodi sa 12:3, a raduje odlična odbrana.
3. minut - Srbija sigurna. Naša selekcija vodi 10:3, a selektor Mađarske traži tajm-aut
1. minut - Utakmica je počela. Kuzmić postiže prve poene za Srbiju.
I četvrtina

14:00 - Košarkaši Srbije odradili trening uoči utakmice

Srbija u ovaj meč ulazi kao favoriti jer na zvaničnim Fibinim takmičenjima naša selekcija protiv Mađarske vodi sa 2:0 u pobedama.

Srbija je osvojila prvo mesto u grupi D sa četiri pobede i jednim porazom. Mađarska je do osmine finala stigla sa četvrtog mesta iz Grupe C, sa dve pobede i tri poraza.

Pobednika današnjeg duela u četvrtfinalu EP očekuje selekcija Italije koja je savladala Finsku sa 70:57.