EP U18: Nova bruka, "Orlići" izgubili od Italije i završili na 10. mestu!

04.08.2019

18:51

Košarkaška repeprezenzacija Srbije uzrasta do 18 godina poražena je od vršnjaka iz Italije 81:72 i takmičenje je završila na skromnom desetom mestu.

RepublikaFoto: picbear.com/djolepazin5
Đorđe Pažin

U prvom poluvremenu gledali smo egal meč. Srbija je prvi kvartal dobila sa 20:14, da bi u drugom usledio odgovor Italijana pa se na veliki odmor otišlo sa prednošću Srbije od 2 poena.

U trećoj četvrtini, Italija je uspela da odigra sjajno i u odbrani i u napadu. Limitirali su reprezentativce Srbije na svega 15 poena i u poslednjih 10 minuta ušli sa 7 poena prednosti, što su uspeli da održe i do kraja meča.

Do pobede je Italijane vodio Lorenco Donadio sa 27 poena, a u reprezentaciji Srbije najefikasniji je bio Aleksandar Langović sa 18.