Smirite se, ovo je samo pripremna utkamica: “Orlovi” režirali triler u Kaunasu, pa još jednom bacilli Litvance na kolena!

12.08.2019

16:54 >> 18:26

Košarkaši Srbije savladali su selekciju Litvanije u Kaunasu u okviru 4. pripremnog meča za Mundobasket rezultatom 95:91.

Srbija vs. Litvanija

Bolje su krenuli Litvanci u Kaunasu, najviše zahvaljujući Valančiunasu koji nam je pravio ogromne probleme u reketu, Srbija je prokockala nekoliko napada, a odbrana nije funkcionisala najbolje, posle prve četvrtine bilo je 22:20 za domaće.

Znatno bolja igra Srbije u drugoj četvrtini. "Zategli" su "orlovi" odbranu i sve je profunkcionisalo i u napadu. Raspucali su se bekovi, a razliku u reketu opet napravio Jokić za preokret pred pauzu. Jokić je preuzeo ulogu “pleja” I sjajno proigravao saigrače. Srbija je na veliki odmor otišla sa plus 8.

Početak treće ćetvrtine je obećavao, Srbija je imala dvocifrenu prednost, ali kao da naši košarkaši nisu imali dovoljno snage da odigraju odbranu na istom nivou kao u prvom poluvremenu. Valančiunas je nastavio sa sjajnom partijom, parirao mu je Bogdanović, ali Litvanci uspevaju da preokrenu u finišu treće ćetvrtine.

A ono što smo videli u nastavku je bilo za sve ljubitelje košarke, ali ne za one sa slabim srcem, srećom nije bila utakmica sa velikim ulogom. Bogdanović je preuzeo stvari u svoje ruke I dokazao da I kada ne igramo sjajno možemo da pobeđujemo sa ogromnim kvalitetom koji posedujemo.

Zablistao je Bogdan Bogdanović sa 27 poena (10/16 iz igre, 5/9 trojke) i 5 asistencija uz odlučujuće koševe za pobedu.

Najbolje ga je pratio Nikola Jokić sa 14 poena uz po 5 skokova i asistencija, a kada je on bio na parketu Srbija je potpuno kontrolisali ritam igre.

Kao i u Beogradu, udarni trio je kompletirao Nemanja Bjelica sa 11 poena uz važne koševe u trenucima kada su Litvanci imali inicijativu.

Dvocifren učinak imao je i Miroslav Raduljica sa 10 poena, dok je Vasilije Micić podelio 7 asistencija.

Najefikasniji kod Litvanaca je bio Grigonis sa 18, dok je Kuzminskas dodao 13.

Kraj! Litvanija - Srbija 91:95

10. minut - Bogdanović uzima stvari u svoje ruke! Kraj

9. minut - Simonović za 3! Bogdanović siguran sa linije slobodnih bacanja!

7. minut - Ponovo vodi Litvanija! A onda izjednačuje Bogdanović!

5. minut - Fali energije u igri našeg tima! Međutim, kvalitet naših momaka je nesporan, na trenutke gledamo prelepu košarku!

4. minut - Stao je napad Srbije! Bjelica nas vraća u život trojkom!

2. minut - Raste prednost Litvanaca!

Kraj treće četvrtine Litvanija

10. minut - Litvanci se ne daju, Klnietis režirao prokret!

9. minut - Litvanci se potpuno vratili! Preuzimaju vođstvo!

7. minut - Jokić se razigrao, ponovo sjajno asistira! Alija, Jankunas odgovara! Ne daju se Litvanci!

5. minut - Valančiunas nezaustavljiv, ali Bogdan odgovara!

4. minut - Mini serija za Litvance! Međutim, Bogdanović za 2 za prekid serije!

1. minut - Srbija na plus 10!

Kraj druge četvrtine

10. minut - Sjajno igra Srbija! Dobra igra u odbrani rezultirala je i dobrom igrom u napadu! Vasa Micić uz zvuk sirene pogađa za 3!

7. minut - Srbija vodi, raspoloženi Bogdanović i Jokić! Dve trojke Bogdana zaredom!

6. minut - Valančiunas pravi najveće probleme! Egal u Kaunasu!

5. minut - Bolja odbrana "orlova" u nastavku!

2. minut - Srbija trojkama Jovića i Bjelice do izjednačenja!

Kraj prve četvrtine

10. minut - Litvanci imaju samo plus 2 na kraju prve četvrtine! Očekuje nas ponovo uzbudljiv meč.

Trener Denver Nagetsa Majkl Meloun je i u Kaunasu, gde opet gleda na delu svog najboljeg igrača Nikolu Jokića u dresu Srbije.

8. minut - Ušao je Nikola Jokić i u svom stilu proigrao Raduljicu za lagano polaganje našeg centra i rezultatski egal!

7. minut - Bogdanović i Milosavljević se raspucali!

5. minut - Litvanci su bolje otvorili meč, propusti naših momaka u odbrani!

Dva tima su igrala pre samo tri dana u Beogradu, kada je Srbije preokrenula 12 poena zaostatka i slavila 72:68.

Srbiju su na tom meču predvodili Bogdan Bogdanović sa 18, Nemanja Bjelica sa 15 i Nikola Jokić sa 13 poena.

Pamtićemo dugu prošlu utakmicu pošto je Miloš Teodosić obnovio povredu stopala zbog koje će propustiti Mundobasket u Kini.