"Orlovi" se iživljavali nad Azurima: Brutalna Srbija deklasirala Italijane u Atini!

17.08.2019

14:54 >> 16:54

Košarkaši Srbije deklasirali su Italiju u drugom kolu Akropolis kupa u Atini. Naš tim je na kraju slavio sa ubedljivih 96:64.

Košarkaši Srbije

Izabranici Aleksandra Đorđevića ostvarili su i drugu pobedu na pripremnom turniru i u nedelju ih očekuje meč s domaćinom Grčkom.

Vicešampioni Evrope, sveta i Olimpijskih igara meč su igrali bez Dragana Milosavljevića, koji zbog povrede neće ići u Kinu, i Miloša Teodosića, koji će se, takođe zbog povrede, teško naći na spisku putnika.

Naši košarkaši odigrali su veoma dobar meč, nakon što su u prvoj četvrtini postigli samo 14 poena. U drugoj je sve kliknulo, a u trećoj je prednost još više porasla.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Nikola Jokić sa 20 poena, četiri skoka i četiri asistencije, Gudurić je imao 13, kao i Bjelica i Marjanović, dok je Bogdanović ubacio 15, uz 3/11 šut za tri poena.

Italijane je predvodio Marko Belineli sa 16 poena, dok je Alesandro Đentile ubacio 11.

"Orlovi" su dosta stegnuto ušli u meč, a isto se može reći i za "azure". Gledali smo lošu košarku u prvih deset minuta, a Italija je imala minimalnu prednost (14:15).

Tokom druge četvrtine napravljena je lepa prednost pred nastavak meča. Jokić je preuzeo stvari u svoje ruke, dobro je igrao i Gudurić i "dlanom o dlan" prednost naše selekcije bila je +13 na poluvremenu, 45:32.

U trećoj deonici rešeno je pitanje pobednika. Srbija je sjajnu igru s kraja druge deonice prenela na treću, i prednost je samo rasla. Jokić je bio nerešiva enigma, a konačno je i Bogdanović pronašao ritam.

Poslednja četvrtina bila je samo odrađivanje posla, Bjelica je pogodio tri trojke u ovom periodu, Gudurić je igrao dobru odbranu i napad, a i Marjanović je stigao do dvocifrenog broja poena.

Izabranike Aleksandra Đorđevića u nedelju od 19.30 očekuje meč protiv Grčke, koji će biti najozbiljnija provera u dosadašnjem delu priprema. Svetsko prvenstvo u Kini na programu je od 31. avgusta do 15. septembra, a Srbija će igrati u grupi sa Italijom, Angolom i Filipinima.

Pre početka takmičenja, našu reprezentaciju očekuje turnir u Kini gde će igrati protiv Novog Zelanda, Italije i Francuske.

SRBIJA - ITALIJA 96:64 (14:15, 31:17, 24:17, 27:15)

IV ČETVRTINA

10. minut - Marjanović uvećava prednost sa penala, 96:64.  Italijaniii se brukaju u napadu. Probao je i Marjanović za tri, ali nije pogodio, kraj utakmice i UBEDLJIVA POBEDA SRBIJE!

9. minut - Laki poeni za Gudurića, 92:60. Lepo zakucavanje Avudu Abasa, 92:62. Micić jako i do samog kraja, 94:62. Abas uzvraća, 94:64.

8. minut - Novi poeni Bobija, 90:60. Italijani ne mogu da se sastave u napadu.

7. minut - Nova trojka Gudurića, 86:60. Marjanović precizan sa penala, 88:60.

6. minut - Italijani sa penala smanjuju na 83:60, na drugoj strani greši Birčević.

5. minut - Jokić je poentirao je uz faul, za svoj dvadeseti poen, 83:56, na drugoj strani Italijani pogašaju za tri, 83:59.

4. minut - Micić poentira za 80:56.

3. minut - Beli se raspucao, 78:49. Saketi donosi prvi koš "Azurima" u poslednjoj četvrtini, 78:51.

2. minut - Posle pet uzastopnih promašaja, Beli pogađa trojku, 72:49. Italija ne može do koša u četvrtoj deonici. Posle odlične odbrane Gudurića, Bjelica pogađa novu trojku, 75:49.

1. minut - Bez koša u prvih 60 sekundi četvrtine.

III ČETVRTINA

10. minut - Jokić pogađa trojku, 69:47. Italijani uspevaju u poslednjem napadu da poentiraju, 69:49.

9. minut - Jokić pogađa uz faul, 64:47. Lepa kombinacija Jokića i Bogdanovića, 66:47.

8. minut - Nesportski faul Jovića. Đentile pogađa oba bacanja, 61:45. Abas ponovo pogađa, 61:47. Tajm-aut Đorđević.

7. minut - Micić poentira, 61:41. Đentile pogađa bacanja, 61:43. Jokić nije uspeo da pogodi, možda je bio i fauliran.

6. minut - Poeni iz kontranapada za Marjanovića, koji pogađa uz faul, 59:39. Italijani konačno prekidaju seriju, 59:41

5. minut - Italijani greše, a Bogdan uz malo sreće daje još jednu trojku, 56:39. Tajm-aut Italija.

4. minut - Nova trojka Bogdanovića, 53:39.

3. minut - Simonović pogađa trojku, a odmah uzvraća i Dela Vale, 50:39.

2. minut - Marjanović ne uspeva da ubaci loptu u koš, al greše i Azuri. Ofanzivan skok Marjanovića, posle novog promašaja Bogdanovića, 47:34. Dela Vale se razigrao, 47:36.

1. minut - Delavale pogađa, 45:34.

II ČETVRTINA

10. minut - Jokić posle velike borbe pod košem postiže nove poene 39:32. Italijani greše, a onda Bjelica za Gudurića, a ovaj za tri pogađa, 42:32. Bogdanović u poslednjem napadu postiže prvu trojku za maksimalnih +13, 45:32 na poluvremenu.

9. minut - Italijani pogađaju jedan penal, pa u kontri Abas zakucava, 35:30. Nastavlja na drugoj strani svoju seriju sa bacanja Jokić, 37:30. Belineli stiže do 10. poena, 37:32.

8. minut - Vitali pogađa trojku, 33:27. Tajm-aut Đorđević. Gudurić pogađa oba bacanja, 35:27.

7. minut - Lepo kombinuju Bobi i Jokić, pa igrač Denvera ponovo ide na liniju penala. Jokić oba puta precizan, 33:24.

6. minut - Posle dugog vremena koš i za Azure, 31:24.

5. minut - Ne uspevaju Italijani da nam se približe, ali u narednom napadu im poklanjamo loptu. Težak promašaj Đentilea. Bjelica posle skoka u napadu pogađa za 31:22.

4. minut - Jokić precizan oba puta sa slobodnih bacanja, 27:20. Belineli iz nemoguće pozicije prekida našu seriju, 27:22. Bjelica fauliran, i oba puta precizan, 29:22.

3.minut - Bjelica je sjajno povukao kontru i dodao do Simonovića, koji pogađa trojku, 25:20. Italijani ne uspevaju da uzvrate.

2. minut - Micić nepogrešiv sa linije bacanja, 19:20. Uspeli smo da se odbranimo, a zatim da preko Jokića povedemo, 21:20. Srpski centar ima i dodatno slobodno bacanje, koje koristi, 22:20

1. minut - Đentile je pogodio uz faul, a potom Gudurić, na asistenciju Jokića, pogađa trojku, 17:18. Đentile snažno zakucava, 17:20.

I ČETVRTINA

10. minut - Blokada Đentilea nad Micićem.. Nakon toga i dobra odbrana Gudurića, upravo nad Đentileom. Konačno trojka za Srbiju, Jokić je uposlio Micića, a ovaj pogodio, 14:15. Gudurić me uspeva u poslednjoj sekundi četvrtine da nas vrati u prednost.

9. minut - De la Vale pogađa oba penala, 11:15. Jokić je promašio oba...

8. minut - Po jedna greška na obe strane. Ne pogađa ni Đentile, a na drugoj strani greši Micić.

7. minut - Belineli ušao u ritam, pogađa i prvu trojku na Akropolis kupu, 9:10. Tajm-aut Đorđević. Nismo uspeli da dođemo do koša, a na drugoj strani Bruks pogađa trojku, 9:13. Jokić prvim poenim prekida seriju Azura, 11:13.

6. minut - Simonović u kontri pogađa za 9:5. Na drugoj strani novi promašaj Belinelija. Ne pogađa prvu trojku Bogdanović. Belineli stiže do poena, 9:7.

5. minut - Jović za Milutinova, 7:5. Dobra odbrana našeg tima, Italijani se baš muče u napadu.

4. minut - Milutinov skače u napadu i pronalazi Bogdanovića, 5:3. Italijani prekidaju seriju promašaja sa penala, 5:5.

3. minut - Ni mi ni Italijani ne možemo do koša, loša igra u napadu oba tima. Nastavljaju se promašaji na obe strane.

2. minut - Vitali pogađa trojku, 1:3. Bogdanović pogađa nakon što je Jović izborio novi napad, 3:3.

1. minut - Meč je krenuo lošim napadima na obe strane, a prvi koš postigao je Milutinov, sa linije penala, 1:0.