U nedelju mora da se desi OVO i Bogdan će biti najbolji strelac Mundobasketa!

14.09.2019

15:09

Bogdan Bogdanović bio je najbolji igrač Srbije na ovom Mundobasketu. Da je naš tim ušao u borbu za medalje, skoro sigurno bi bio i MVP takmičenja. Ipak, i dalje postoji šansa da Bogdan osvoji bar jednu nagradu, a to je ona za najboljeg strelca na turniru.

RepublikaFoto: Starsport/Xinhua News Agency
Bogdan Bogdanović

Srpski as trenutno je prvi strelac takmičenja sa 183 postignuta poena. Ipak, da bi osvojio ovo prestižno priznanje, potrebno je da u meču za treće mesto Peti Mils postigne 16 ili manje poena.

Australijski košarkaš je trenutno drugi sa 167 ubačenih poena, dok je trećeplasirani Furnije dodao 142.

Individualna priznanja malo znače, kada se medalja ne osvoji, ali Bogdan je ovu nagradu zaslužio zbog svega što je dao Srbiji na ovom, ali i na prethodnim prvenstvima.