Crno-beli pobedom započeli evropsku odiseju: Partizan srušio šampiona Italije u neizvesnoj završnici!

01.10.2019

20:00

Košarkaši Partizana su pobedom otvorili evropsku sezonu pošto su bili bolji od aktuelnog šampiona Italije, ekipe Venecije rezultatom 63:66 u okviru prvog kola grupe B Evrokupa!

RepublikaFoto: KK Partizan
Vencija vs. Partizan

Nakon tvrđeg početka utakmice i malog broja poena, crno-beli su uspeli da se odvoje i dođu do nešto značajnije prednosti.

Domaći su se dosta mučili sa šutem iz igre, posebno van linije 6.75, pa su nakon prvih 10 minuta imali samo jednu pogođenu trojku iz čak devet pokušaja.

Partizan je znatno bolje odigrao finiš prvog perioda igre, Ognjen Jaramaz je predvodio.

Imali su košarkaši Partizana plus 12 početkom druge četvrtine, ali domaći su serijom od 8:0 uspeli da se vrate u meč.

Crno-beli, nakon sasvim dobre prve četvrtine, dobro su počeli i drugi period, međutim, malo po malo, Venecija je "topila" tu prednost. Nakon prvih 20 minuta Partizan je vodio sa skromnih 30:26.

Košarkaši Partizana su uspevali da održe vođstvo i u trećem periodu. Venecija "je dodala gas", popravila procente šuta i "vratila" se na -4, zaostatak koji je imala i na poluvremenu. Posle treće četvrtine je bilo 48:44. Rašon Tomas je predvodio crno-bele, ali nisu uspevali da stvore značajniju prednost.

Crno-beli su odbijali sve nalete rivala u četvrtoj četvrtini i uspeli da slave u prvom ovosezonskom okršaju u Evropi.