Poraz na startu EL: Zvezda nije mogla do preokreta, pobeda Panatinaikosa!

03.10.2019

17:50 >> 20:05

Košarkaši Panatinaikosa savladali su u Atini Crvenu zvezdu u prvom kolu Evrolige.

RepublikaFoto: Euroleague

Grčki velikan slavio je rezultatom 87:82.  Izabranici Milana Tomića odigrali su meč s puno oscilacija, bilo je dosta grešaka i "zeleni" su zasluženo slavili.

Aktuelni šampion Srbije imao je dosta problema pod obručem, pošto je Majkl Odžo za samo osam minuta dobio pet faulova, a Gist je dugo igrao sa četiri.

Nikola Jovanović i Boriša Simanić nisu bili registrovani za ovu utakmicu, pa je reket crveno-belih bio prilično ranjiv, pogotovo u trećoj četvrtini u kojo je Zvezda primila 29 poena.

Crveno-beli su bolje počeli meč, na krilima Gista poveli su sa 17:8. Ipak, PAO je uspostavio ravnotežu u skoku, napravio seriju 13-0 i od tada je manje-više kontrolisao utakmicu.

Zeleni su suviše lako poentirali u reketu ili pronalazili otvorenog igrača posle pik-en-rola, a krajem trećeg perioda domaći su stvorili i 14 poena viška.

Međutim, nije se predavao tim Milana Tomića, prišao je na -6 posle trojke Berona, u narednom napadu je Beron ponovo pokušao, ovoga puta posle prodora, i promašio je. Došla je doduše Zvezda na -4, ali kasnije, na 31 sekundu do kraja kada je već bilo kasno.

Najbolji kod Zelenih bio je Nik Kalates sa 21 poenom (5-8 za dva, 3-6 za tri), uz 3 skoka, 7 asistencija, ukradenu loptu, ali i 5 izgubljenih. Dešon Tomas imao je 18 poena (6-14 iz igre), 11 skokova i 2 asistencije, a Džimer Fredet dodao je 11 poena.

Kod Zvezde je najefikasniji bio Džejms Gist sa 22 poena (9-20 iz igre) i 7 skokova, Bili Beron upisao je 15 poena (2-7 iz igre, 3-6 za tri), 5 skokova i 6 asistencija, a Stratos Perperoglu takođe je dao 15 poena (5-11 iz igre, 3sk). Dženkins je dao 8, Dobrić 6, Derik Braun 5 poena, a Lorenzo Braun 3 poena za 10 minuta.

U drugoj rundi Zvezda dočekuje Fenerbahče 10. oktobra od 19 sati, a PAO gostuje Asvelu istog dana od 20.45.

Tok meča mogli ste da pratite uživo na našem sajtu.

PANATINAIKOS - CRVENA ZVEZDA 87:82

IV ČETVRTINA

10. minut - Papajanis promašuje oba penala, na drugoj strani brz alej-up Berona i Gista, 83:79. Rajs bez greške 85:79. Gist ne uspeva da pogodi oba bacanja, 85:80. Rajs ponovo siguran sa linije slobodnih bacanja, 87:80. Lagani poeni za Dženkinasa za kraj utakmice, pobeda Pantainaikosa sa 87:82.

9. minut - Trojka Kalatesa sa osam metara, 81:72. Dženkins pogađa za dva, 81:74. Fredet precizan oba puta, kao i obično, sa linije penala, 83:74. Ne predaje se Zvezda, trojku pogađa Perperoglu, 83:77.

8. minut - Olako je izgubio loptu Beron, Fredet ne uspeva da kazni, ali onda očajna reakcija Perperoglua. Gist pogađa oba bacanja, 78:72.

7. minut - Šteta, promašili su Beron i Gist. Lep napad Panatinaikosa, koji poenima kruniše Tomas, 78:70.

6. minut - Dešon Tomas bz greške sa linije penala, 76:67. Beron u svom stilu pogađa za tri, Zvezda je u igri, 76:70.

5. minut - Mogao je Faje da još više približi Zvezdu, ali je bio neprecizan pri šutu za tri poena. Uzvratio mu je Kalates istom merom. Beron pogađa oba penala, 74:67.

4. minut - Perperoglu pogađa za tri, 74:63. Perperoglu u narednom napadu Zvezde pogađa oba penala, 74:65.

3. minut - Trojka Fajea, a na drugoj strani istom merom uzvraća sve bolji Rajs, 73:60. Džonson polovičan sa penala, 74:60.

2. minut - Tomas u prepoznatljivom stilu prekida mini seriju Zvezde, 68:57. Magična asistencija Rajsa za Vujukasa, 70:57.

1. minut - Gist nastavlja da postiže poene, 66:55. Dobrić zakucava posle greške Vujukasa, 66:57. Koraci Tomasa, dobar početak Zvezde.

III ČETVRTINA

10. minut - Dženkins sa jednog kraja na drugi, 63:51. Vujukas lagano pored Gista, koji ima četiri faula, 65:51. Još jedan dobar potez Perperoglua, 65:53. Rajs pogađa oba penala, ali mu je jedno zbog prestupa poništeno, 66:53. Amaterska greška Derika Brauna. Kraj loše treće četvrtine za Zvezdu.

9. minut - Trojku sada pogađa i Džimer Fredet, Tomić ponovo reaguje minutom odmora, 63:49. Dženkins neprecizan sa poludistance.

8. minut - Pukla je odbrana Zvezde, pa Kalates potpuno sam pogađa trojku, 58:47. Lep prodor Perperoglua, 58:49. Razigrani Kalates precizan iz teške pozicije, 60:49.

7. minut - Dešon Tomas pogađa uz prekršaj Derika Brauna, a zatim i dodatno bacanje, maksimalnih +11 za domaćina, 55:44. Sjajni Gist pogađa uz faul posle skoka u napadu. Precizan je Gist i sa penala, 55:47.

6. minut - Beron promašuje trojku. Sjajna finta Fredeta i dodavanje za nezaustavljivog Papajanisa, 52:42. Zakucava i Gist, 52:44.

5. minut - Davidovac promašuje zakucavanje, a na drugoj strani Papapetru ne greši, 50:42.

4. minut - Težak promašaj Davidovca, pa faul u napadu Kalatesa. Novi poeni Berona, a na drugoj strani i Tomas stiže do novih, 48:42.

3. minut - Ponovo alej-up Kalatesa za Papajanisa, 44:40. Braun kratak. Dešon Tomas se sjajno snalazi, 46:40.

2. minut - Sjajna akcija Kalatesa i Papajanisa, 42:35. Tajm-aut Tomića. Trojka Davidovca, 42:38. Greška Panate, pa poeni u kontri za Berona, 42:40.

1. minut - Panatinaikos otvara četvrtiun poenima Tomasa, 39:35. Četvrti faul za Gista, Tomas polovićan 40:35.

II ČETVRTINA

10. minut - Tajm-aut je zatražio Tomić. Tomas oba puta precizan, 37:33.  Braun uzvraća na drugoj strani, 37:35. Braun blokira Tomasa za kraj prvog poluvremena.

9. minut - Odžov faul u napadu, četvrta lična greška. Neverovatno, Kalates pogodio uz faul Odža, koji je završio utakmicu već u drugoj četvrtini. Pogađa i dodatno Grk, 35:31. Sjajan prodor Dobrića, 35:33.

8. minut - Nova jeftina greška Čovića, Kalates stiže do lakih poena u kontri, 30:28. Derik Braun pogađa trojku na isteku napada, 30:31. Pogađa i Fredet, 32:31.

7. minut - Mitoglu pogađa oba penala, 26:26. Dobrić hladnokrvan, 26:28. I Odžo ima tri faula, novi problem za Zvezdu. Fredet bez greške, 28:28.

6. minut - Odžo blokira Kalatesa, a onda poentira na drugoj strani, 24:26.

5. minut - Dženkins pogađa za dva, 24:21. Problem za Zvezdu, treći faul Gista, Džonson oba puta neprecizan sa linije slobodnih bacanja. Druga trojka Bilija Berona, 24:24.

4. minut - Mitoglu se upisuje u strelce, 22:19. Greši Beron, a Mitoglu zakucava u kontri, 24:19.

3. minut - Rajs pogađa, prvo vođstvo za domaćina, 18:17. Sjajan napad i kucanje Papajanisa, 20:17. Tajm-aut Tomić. Gist prekida seriju domaćina, 20:19.

2. minut - Papajanis udara blokadu Odžu. Sreća za Zvezdu, ispromašivao se Panatinaikos u napadu.

1. minut - Loš napad Panate na startu drugog perioda. Čović greši, pa Džonson atraktivno zakucava, 16:17.

I ČETVRTINA

10. minut - Dženkins ne pogađa za tri. Novi poeni Kalatesa, 14:17. Kraj prve četvrtine.

9. minut - Sjajan prodor Kalatesa, 12:17.  Perperoglu iz dva puta ne uspeva da pogodi.

8. minut - Gist vezuje četiri poena, a Tajris Rajs pogađa za dva, 10:17.

7. minut - Konačno je proradio sajt Evrolige, Perperoglu polovičan sa linije penala, 7:11. U narednom napadu novi poeni za Perperoglua, dok Panata pogađa samo jedno bacanje, 8:13.

6. minut - Panatinaikos dolazi do drugog koša iz igre, 4:8. Crveno-beli uzvraćaju pogotkom, a potom Panatinaikos postiže trojku, 7:10.

4. minut - Signala iz Atine nema, a ni zvaničan sajt Evrolige ne radi, pa ne možemo da vidimo ko je dao koš. Znamo samo da posle četiri meča ekipa iz Beograda ima +6, 2:8.

3. minut - Olimpijakos nastavlja sa promašajima.

2. minut - Lorenco Braun ubacuje prvu trojku, 0:5. Dobar početak Zvezde.

1. minut - Gist postiže prve poene na utakmici, 0:2.  Na drugoj strani Grci ne mogu do koša.

19: 55 -

19:47 - U poslednjih pet mečeva Panatinaikosa i Zvezde, Grci imaju tri, dok naš šampion ima dve pobede.

Izabranici Milana Tomić nisu dobro startovali sezonu, međutim u OAKA areni imaju šansu da poprave utisak.

Zvezda je odlično odradila pripremni period, ali su na startu ABA Superkupa poraženi od Primorske, što je bilo veliko iznenađenje.

Grčki predstavnik doveo je ovog leta dva velika pojačanja u vidu Džimera Frideta i Veslija Džonsona, i favoriti su protiv crveno-belih.

Klub s Malog Kalemgdana nije igrao u Evroligi prethodne sezone i zbog toga ima motiv više da pokaže da pripada elitnom društvu.