Brutalna osveta šampiona: Zvezda demolirala Primorsku na premijeri ABA lige!

06.10.2019

19:48 >> 19:47

Košarkaši Crvene zvezde su se revanširali ekipi Primorske za poraz u ABA Superkupu pošto su u "Pioniru" zabeležili ubedljivu pobedu na otvaranju ABA lige rezultatom 90:64.

Zvezda - Primorska

U prvom periodu igre gledali smo košarku bez ritma, sa velikim brojem faulova. Gosti su čak šutirali 14 penala, a crveno-beli 8. Gosti su na taj način uspevali da održe kakav takav priključak.

U drugoj četvrtini Zvezda je "stegla" odbranu, zaigrala angažovanije i sa samo 40% šuta iz igre dolazi do velike prednost  45:24.

Primoska je zabeležila samo 3 poena u drugom periodu igre. Crveno-beli su defanzivno potpuno ugušili goste koji su mahom "prodavali" lopte, a u skokovima je Zvezda dominirala.

Lorenco Braun je predvodio poenterski i organizacijski, odigrao je svoj najbolji meč od kako je obukao dres šampiona ABA lige.

Gde su stali u prvom, izabranici Milana Tomića nastavili su u drugom poluvremenu, a prednost je konstantno rasla i u jednom trenutku bila +36.

Uspeli su igrači slovenačke ekipe da smanje vođstvo domaćih i ovaj poraz znatno ublaže, pa je meč završen rezultatom 90:64 u korist Crvene zvezde.

Zvezdu je do pobede predvodio Lorenco Braun, koji je imao dabl-dabl učinak (18p+10as).

Dvocifren učinak imali su još i Ognjen Dobrić sa 13 poena, Džejms Gist dodao je 11, dok je Mohamed Faje meč završio sa 10 postignutih poena.

U poraženoj ekipi istakli su se Lens Heris sa 17 poena, Žiga Dimec dodao je 12, a Alen Hodžić 10 poena.

U narednom kolu, 13. oktobra, crveno-bele očekuje teško gostovanje podgoričkoj Budućnosti, dok će Primorska dan ranije ugostiti Partizan.

Meč ste moglu da pratite uživo na našem sajtu!

KRAJ IV ČETVRTINA Crvena zvezda - Primorska 90:64

10. minut - Poentira Faje! Zvezda je zabeležila prvu pobedu u ABA ligi!

9. minut - Lorenco Braun promašuje za 3! Primorska ne koristi napad, Zvezda takođe. ali Aleksandar Lazić istrčava kontru i poentira!

8. minut - Derik Braun pogađa, solidna partiza Zvezdinog Amerikanca!

7. minut - Dobrić pogađa slobodna bacanja, Kuridža posle prodora pogađa sa druge strane!

6. minut - Izabranici Milana Tomića igraju nešto opuštenije, atraktivnije, taman toliko da Primorsku drže na dostojnom rastojanju!

5. minut - Dimec ima dva bacanja, pogađa oba!

4. minut - Iščačkao je loptui Dženkins i pogodio za 2! Hodžić pogađa za 3!

3. minut - Trojka za Primorsku!

2. minut - A onda Dobrić iznuđuje 2 bacanja!

1. minut - Odmah trojka Dobrića!

KRAJ III ČETVRTINE Crvena zvezda - Primorska 73:48

10. minut - Ofanzivni skok i poeni Jagodić-Kuridže! Faje pogađa za 3! Poeni Kuridže i finišu 3. četvrtine!

9. minut - Alej-up Primorske, a onda i trojka Herisa! Mora da reaguje Tomić! Odžo se sjajno snašao pod košem!

8. minut - Poeni Holta!Vraća Derik Braun sa poludistance! Izblokiran Odžo!

7. minut - Braun nastavlja da melje, pogađa sa poludistance! Jedna lepa akcija Primorske, zakucava Marinković!

6. minut - Kuridža pokupio otpadak!

5. minut - Derik Braun još jednu ukradenu loptu realizuje! Pogađa i Primorska, ali Gist ponovo zakucava!

4. minut - Lazić pogađa za 3, raste prednost Zvezde! Primorska potpuno razbijena! Beron pogađa još jednu trojku za Zvezdu, ali vraća Heris!

3. minut - Zvezdina granitna odbrana u ovim trenucima! Brutalno zakucavanje Džejmsa Gista! Kkva rampa Lorenca Brauna nad Herisom!

2. minut - Još jedna ukradena lopta Zvezde! Braun pogađa uz faul! Lorenco Braun nastavlja sa sjajnom partijom!

1. minut - Posle gužve u reketu sjajni se snašao Gist!

KRAJ DRUGE ČETVRTINA Crvena zvezda - Primorska 45:24

10. minut - Sjajna odbrana Zvezde! Totalni kolaps gostiju! Kraj prvog poluvremena!

9. minut - Još jedan skok Fajea! Zvezda ide na plus 20!

8. minut - Ludnica ispod koša Primorske, nekoliko promašaja Zvezde i skokova, ali bez poena! Tehnička za Zvezdinu klupu, realizuju Slovenci bacanje! Beron potom promašuje za 3! Poeni iz tranzicije za crveno-bele, Faje realzuje napad posle ukradene lopte Branka Lazića! Primorska je postigla samo 3 poena u 2. četvrtni do ovog trenutka!

7. minut - Laki poeni Branka Lazića!

6. minut - Promašuju Slovenci šut za tri poena, Gist je krenuo u prodor, ali bez realizacije... Međutim, gubi Primorska još jednu loptu! Perperoglu promašuje za 3 poena, skok Fajea i dva slobodna bacanja! Faje pogađa edno!

5. minut - Čović je prodao loptu, pa se iskupio, ponovo bacanja za Gista, jedno realizuje...

Ide trojka Zvezde preko Perperoglua posle ukradene lopte!

4. minut - Nema trojke za Šiška iz otvorene pozicije! Faje spušza za Gista koji je fauliran pod košem! Gist realizuje oba slobodna bacanja!

3. minut - Dženkins ulazi i odmah pogađa šut sa distance! Čović se prošetao kroz reket Primorske!

2. minut - Aleksandar Lazić ugurao loptu u koš! Promašaj Perperoglua sa trojke!

1. minut - Dva loša napada Crvene zvezde!

KRAJ I ČETVRTINE Crvena zvezda - Primorska 28:21

10. minut - I Perperoglu pogađa dva slobodna bacanja! A onda i Barič, previše faulova u prvom periodu igre! Odžo pogađa oba bacanja! Aleksandar Lazić pogađa trojku za goste iz Slovenije!

9. minut - Beron siguran sa linije slobodnih bacanja! Novi poeni Lorenca Brauna! Dimec pogađa dva bacanja!

8. minut - Lep kontra napad Zvezde, poeni Dobrića! Kuridža vraća!

7. minut - Majkl Odžo hvata sopstveni promošaj, prilikom drugog šuta je fauliran, pogađa oba! Sa druge strane fauliran Dimec, pogađa oba! Beron proigrava Odža koji promašuje zicer! Beron pogađa za 3 poena!

6. minut - Još slobodnih bacanja za Primorsku! Kuridža pogađa jedno slobodno bacanje! Novi poeni Lorenca Brauna iz prodora!

5. minut - Lorenco Braun iz kornera za 3! Nesportski faul Džejmsa Gista! Šiško pogađa jedno bacanje, pa još dva zbog novog faula košarkaša Zvezde! Beron promašuje sa druge strane za 3! Potom još jedan prekraš Lazića, Heris siguran sa linije slobodnih bacanja!

4. minut - Heris postiže prve poene za primorske iz teškog šuta! Lazić promašuje otvoren šut za 3 poena. Dobar prodor Alena Hodžića za nove poene gostiju!

3. minut - Lorenco Braun poentira sa niskog posta! Loš napad Primorske, pa promašaj Gista sa poludistance!

2. minut - Zakucavanje Derika Brauna na asistenciju Berona! Heris pravi grešku u koracima, nova izgubljena lopta za Primorsku!

1. minut - Meč je počeo sa dva neiskorišćena napada sa obe strane! Fauliran Gist u mis meču, a onda pogađa sa poludistance!

Crveno-beli su na startu sezone imali neprijatno iskustvo sa timom iz Kopra pošto su poraženi u četvrtfinalu ABA Superkupa. Ekipa Primorske je kasnije u polufinalu izgubila od Partizana koji je osvojio prvi trofej u sezoni.

Primorska je pokazala zavidan nivo košarke, ali očekuje se bolja reakcija trenutnog šampiona ABA lige.