Šuterska klinika igrača Budućnosti: Podgoričani savladali Zvezdu u derbiju kola!

13.10.2019

19:57 >> 20:09

U derbiju 2. kola ABA lige, u hali "Aleksandar Nikolić", Budućnost iz Podgorice savladala je Crvenu zvezdu sa 89:81.

RepublikaFoto: KK Crvena zvezda
Velika borba u hali "Aleksandar Nikolić"

Posle velikog trijumfa nad Fenerbahčeom u Evroligi u četvrtak, ekipa Milana Tomića nije prikazala ni približno takvu igru pred malim brojem navijača u dvorani Aleksandar Nikolić (ulaz je, usled kazne, bio omogućen samo pristalicama sa VIP sezonskim kartama).

Ne računajući kraći period treće četvrtine, kad je serijom 6:0 stekla 58:52, Zvezda je praktično sve vreme bila u rezultatskom zaostatku.

Budućnost je kvalitetnom partijom većim delom meča kontrolisala dešavanja na parketu, sjajno šutirala za tri poena (12/21) i na kraju zasluženo slavila.

Podgoričani su prvu osetniju prednost stekli već u prvom periodu (19:10), ali su domaći uspeli da se vrate tokom druge četvrtine i na veliki odmor odu uz minus 2 (42:44).

U pomenutoj trećoj četvrtini usledio je bljesak Zvezde, na krilima Džejmsa Gista, i preuzimanje vođstva međutim, bilo je to kratkog daha.

Budućnost je u poslednji kvartal ušla sa 66:63 zahvaljujući trojci Danila Nikolića i potom odbila svaki napad Tomićevog tima za veliki trijumf.

Zvezda je najbliža povratku bila posle trojke Bilija Berona za 74:72 na šest minuta do kraja, ali je Patrik Bamfort trojkom sa 8 metara uzvratio i od tad crveno-beli nisu uspeli da sustignu rivala.

Nije pomogao ni sjajni Džejms Gist

Podgoričane je predvodio Martin sa 17 poena, Kobs je ubacio 16, Šehović 15, a Ivanović 14.

Gist je bio ubedljivo najbolji kod Zvezde sa 27 poena i 6 skokova, Bili Beron dao je 11 poena, a Čarls Dženkins 10.

Regionalni prvak sledećeg vikenda gostuje Krki u Novom Mestu, a pre toga ga u četvrtak čeka meč sa Makabijem u Tel Avivu u trećem kolu Evrolige.

Budućnost, sa druge strane, u narednoj rundi ABA čeka Primorsku, a pre toga u Evrokupu Arku iz Gdinje.

CRVENA ZVEZDA-BUDUĆNOST PODGORICA 81:89

IV ČETVRTINA

10.minut- Prvi poraz Crvene zvezde ove sezone, velika pobeda podgoričke Budućnosti u Beogradu!

9.minut- Martin 2/2 sa penala, na drugoj strani trojka Berona! Kobs za dva poena, velika prednost za goste, maši i trojku Lorenco Braun

8.minut - Na jednoj strani precizan Davidovac, na drugoj Kobs i ponovo vodi gost iz Podgorice sa sedam razlike. Promašio je trojku Davidovac, uhvatio šut i na kraju izborio faul. Sa penala je bio precizan oba puta

7.minut- Lob pas Bamforda za Martina i dva poena Amerikanca

6.minut - Kobs 2/2 sa penala. Dva poena Mohameda Fajea

5.minut - Neverovatna trojka Bamforda! Promašio je trojku Dobrić

4.minut- Ponovo koraci Gista, vezani loši potezi Amerikanca i novi napad za goste. Na drugoj strani, ne koristi napad Ivanović, ovoga puta nije pogodio trojku. TROJKA Berona

3.minut- Čović pogađa trojku, ali Petar Popović izlazi iz  igre posle teškog pada, jedva hoda. Nikolić nema problema, još jedna trojka za njega

2.minut - Trojka Berona sa jedne strane, na drugoj Nikolić precizan za dva. Naredni napad koraci Gista

1.minut - Otvara poslednjih deset minuta utakmice trojkom Ivanović. Ne koristi domaćin napad, lopta je ispala Gistu

III ČETVRTINA

10.minut - Kakva blokada Hasana Martina! Odžo polovičan sa penala za izjednačenje. Nikolić za tri  poena, Crvena zvezda ne vraća trojku preko Filipa Čovića

9.minut - Sa jedne strane Kobs, na drugoj Odžo za dva poena! Ivanović precizan oba puta sa linije penala

8.minut - Zakucavanje Hasana Martina! Zatim dva poena sa linije bacanja

7.minut- Trojica igrača oko Fajea, ali krilni centar uspeva da se izbori za napad i pas ka Laziću koji je fauliran. Gosti u problemu, 4. lična greška Bamforda, na terenu ponovo i Šehović. Drugi kapiten, Branko Lazić siguran oba puta sa linije penala

6.minut- Ivanović maši trojku, na drugoj strani ponovo Džejms Gist, njegov 27. poen na utakmici. Dribling Ivanovića i lagani poeni za dva

5.minut- Zvezda ide na +4, precizan oba puta sa linije penala Dženkins, a sada i blokada Gista.Krade loptu Kobs, nakon greške Kobsa

4.minut - Trojka Lorenca Brauna! Ne koriste napad gosti, Faje maši trojku, a Gist dolazi do lopte i dobija faul. Sa penala 2/2 iskusni Amerikanac

3.minut - Ovoga puta Gist 2/2 sa penala, ali nema ni trojke Džekinsa u narednom napadu nakon ukradene lopte. Nikolić pogađa trojku, novu za goste iz Podgorice

2.minut - Polovičan je bio Gist sa linije penala. Gosti dolaze do poena preko zakucavanja Martina, a na drugoj strani uzvraća Lorenco Braun

1.minut- Gist otvra četvrtinu za dva poena, na drugoj strani trojka Šehovića,njegova četvrta na ovom meču

II ČETVRTINA

10.minut - Džejms Gist fenomenalan, ponovo za dva poena, ali njegovu dobru partiju kvari Ivanović sa dva poena. Ne koristi Zvezda poslednji napad, jer je Beron napravio grešku u vođenju lopte, ali nije ni na drugoj strani bio precizan Luka Božić. Kraj prvog poluvremena u hali Aleksandar Nikolić, gosti na +2

9.minut - Derik Braun polovičan za dva poena, na drugoj strani je polaganje promašio Ivanović. Ipak Ivanović se iskupio trojkom u zadnjoj sekundi napada

8.minut- Rezultatska klackalica u hali "Aleksandar Nikolić", ponovo je nerešeno

7.minut - Nema rešenja Zvezda za Šehovića, još jedna trojka Šehovića! Božić siguran sa penala oba puta. Ali, ponovo dobra saradnja Čovića i Gista i poeni Amerikanca. Nikolić koristi dva bacanja za ponovno vođstvo gostiju

6.minut - Gist vraća prednost na stranu domaćina posle dva poena. Nema poena na obe strane

5.minut - Budućnost ponovo dolazi do prednosti. Lep pas Čovića za Gista i dva poena u korist domaćina

4.minut - Gubi loptu Čović, u kontri gostiju Šehović pogađa za dva uz faul. Nesportska za Budućnost, Dobrić siguran oba puta sa penala. Trojka Filipa Čovića

3.minut- Ponovo na parketu Džejms Gist. Promašio je trojku Šehović, a sa druge strane alej-up Gista

2.minut- Nikolić precizan sa jedne strane za dva, a sa druge Dženkins

1.minut- Oba tima ne koriste prve napade u drugoj četvrtini. 2/2 sa linije penala Ognjen Dobrić

I ČETVRTINA

10.minut- Dženkins pravi faul, Kobs precizan oba puta sa linije penala. Drugi napad i druga trojka Dženkinsa! Poslednji napad u prvoj četvrtini koristi Bamford i to trojkom sa osam metara

9.minut - Čvrsta odbrana domaćina, Dobrić ponovo za dva i smanjuje prednost gostiju. Kobs prekida seriju Zvezde laganom dvojkom. Dženkins pogađa prvu trojku za Crvenu zvezdu

8.minut - I dalje Crvena zvezda ne koristi priliku za lake poene, sa druge strane, Nikolić maši trojku. Zakucava Dobrić!

7. minut - Još jedna trojka Suada Šehovića, ovoga puta uz zvuk sirene. U jednom napadu Zvezde Odžo promašuje zakucavanje, a Beron trojku. Nikolić kažnjava to novom trojkom za Podgoričane.

6. minut - Martin lupa još jednu blokadu, ovog puta Gistu. Na drugoj strani Martin ne uspeva da upiše nove poene. Derik Braun prikucava Beronov promašaj.

5.minut - Nastavlja da "teroriše" Hasan Martin odbranu crveno-belih. Prva trojka na meču, Šehović!

4.minut - Trenutno najraspoloženiji na obe strane samo dva igrača, Gist i Martin. Njihovu seriju prekida dvojka Bilija Berona

3.minut - Gist ponovo za dva, sa druge strane siguran Martin iz "odbojke". Zatim odlična blokada istog igrača i na kraju dva slobodna bacanja za Kobsa koji ih koristi oba

2.minut- Crvena zvezda ne koristi dva, a Budućnost jedan napad

1.minut- Prvi napad gosti iz Podgorice nisu iskoristili, Nikoliću je ispala lopta. Alej-up već na početku, Lorenco Braun za Gista i prvi pogodak na meču! Dolazi Budućnost do poena, Hasan Martin izjednačuje

UTAKMICA JE POČELA!

19.45 - U prvom kolu ABA lige, obe ekipe su slavile i to na domaćim terenima. Crvena zvezda je bila bolja od Primorske, dok je Zadar bio lak "zalogaj" za goste iz Podgorice u SC Morača

19.30- Poslednji susret dveju ekipa odigran je 22. aprila ove godine u petoj, odlučujućoj utakmici finala ABA lige. Tada je Crvena zvezda u hali "Aleksandar Nikolić" slavila veoma ubedljivo 97:54 i vratila zvanje prvaka Jadrana u Beograd

19.10 - Sudijska trojka na ovom meču je Ilija Belošević, Damir Javor, Josip Radojković

19.00 - Kada govorimo o međusobnim duelima srpskog i crnogorskog prvaka, crveno-beli trenutno vode, jer iz osamnaest odmeravanja snaga imaju deset pobeda i osam poraza