Crveno-beli na kolenima u Istanbulu: Fantastični Vasa Micić uništio "svoju" Zvezdu!

29.10.2019

16:30 >> 19:29

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Anadolu Efesa na gostovanju rezultatom 85:70 u okviru 5.kola Evrolige u dvorani Sinan Erdem u najvećem gradu Turske.

RepublikaFoto: Euroleague.net
Vasilije Micić nestvarnom partijom slomio Zvezdu

Slično kao u Tel Avivu sa Makabijem, crveno-beli su loše počeli meč i vrlo rano su zapali u dvocifreni zaostatak, a ni u napadu nije bilo mnogo ideje.

Na poluvremenu je Zvezda imala 10 izgubljenih lopti i šutirala je trojke 1-12, pa ni zaostatak od 12 poena (38:26) nije bio loš koliko je moglo da bude.

U trećem periodu je Efes počeo da promašuje, a Zvezda je predvođena Braunom napala domaćina njegovim oružjem – kontrama.

Lorenzo je pogodio i trojku, domaćima je nakratko ušla voda u uši, a posle bacanja Perperoglua gosti su čak i poveli (51:49).

Samo šest poena Bilija Berona u Istanbulu

Međutim, uzvratio je Efes serijom 10-0 koju je završio Micić trojkom iz velike udaljenosti, a prethodno su Odžo i Braun poklonili četiri bacanja suparniku nerezonskim prekršajima.

Prišla je Zvezda na -3 posle trojke Davidovca, ali Efesu je potpuno proradio šut i bez problema je privedena utakmica kraju.

Krunoslav Simon 3/5 za tri poena

Najefikasniji kod domaćina bio je Vasilije Micić sa 26 poena, a dobro su ga pratili Larkin sa 13, Simon sa 11 i Danston za 10. Kod crveno-belih najbolji je bio Lorenco Braun sa 18, dok nijedan drugi košarkaš nije ubacio više od devet poena.

Kuzmićevih šest poena, 4 skoka i 3 asistencije za 15 minuta na parketu

U sledećem kolu Zvezda u četvrtak od 19.00 časova dočekuje Himki, a Efes gostuje Panatinaikosu u Atini.

ANADOLU EFES - CRVENA ZVEZDA 85:70

IV ČETVRTINA: (29:19)

10.minut - Kraj utakmice u Istanbulu, četvrti poraz Zvezde i ujedno četvrta pobeda Anadolu Efesa

9.minut - Jeftine poene prima Zvezda, Davidovac precizan sa linije penala

8.minut - Andreson je promašio trojku, ali faul Lazića. Nakon toga, Danston ponovo za dva i izgubljena lopta Zvezde. Simon za dva

7.minut - Danston za dva poena ispod reketa. Perperoglu za tri!

6.minut - Lazić za tri, na drugoj strani faul u napadu Danstona

5.minut - Sada Vasa Micić za tri! Braun koristi napad i pogađa za dva. Anderson za tri!

Šejn Larkin

4.minut - Vasa Micić za dva, Davidovac je promašio trojku. Simon na drugoj strani pogađa trojku

3.minut - Danston zakucava! Loš pas ka Beronu od strane Brauna. Singltona je faulirao Davidovac za tri, ovaj sa linije penala 3/3. Bili Beron za dva

2.minut - Lorenco Braun za dva, prvi poeni Zvezde. Efes ne koristi napad, Davidovac pogađa za tri

1.minut - Micić za tri u poslednjoj sekundi napada

III ČETVRTINA: (18:25)

10.minut - Danston je izblokirao Odža. Efes nije iskoristio napad, a Lorencu Braunu su svirani koraci. Larkin sa linije penala precizan

9.minut - Ponovo ne koristi napad turski tim, lopta je prešla pola, tajm-aut Ataman! Fauliran Perperoglu, sa linije penala 2/2. Trojka Larkina posle dve promašene. Konfuzija u napadu Zvezde i faul za Vasu Micića koji ne greši sa linije penala

8.minut - Lorenco Braun za dva! Efes ne koristi napad, a Odžo pogađa za 2+1

7.minut - Odličan napad i dvojka Lorenca Brauna, koraci Micića! Dženkins je promašio za dva, na drugoj strani promašio je trojku Simon

6.minut - Trojka Lorenca Brauna! dva puta zaredom promašio je Larkin za tri i pored loše odbrane Zvezde. Odžo za dva

5.minut - Nastavlja se serija Zvezde, ponovo Lazić za dva. Dobra odbrana Zvezde, ali promašaj Davidovca za tri. Micić za dva prekida seriju gostiju

4.minut - Dolazi Zvezda do poena preko Lazića, dvojka.  Kontra Zvezde, Beron za Davidovca i poeni

3.minut - Ponovo preslikana situacija, Braun promašuje, Kuzmić kupi i pogađa za dva. Na drugoj strani krade loptu Gist, ali pravi i faul u napadu. Trojka Pitersa iz kornera

2.minut - Nije pogodio Gist, napad je bio blizu isteka. Pas Micića i novo zakucavanje Danstona

1.minut - Zakucavanje Danstona! Prvi put Gist nije pogodio, ali se izborio za ofanzivni skok i pogodio, nakon kog je fauliran. Precizan i sa linije penala. Pogađa Vasilije Micić za dva

II ČETVRTINA: (17:17)

10.minut - Trojka Pitersa, Efes odličan u šutu za tri! Lep potez Perperoglua i dvojka iskusnog Grka. Larkin ovaj period igre ne završava trojkom

9.minut - Dženkins ne koristi napad Zvezde. Krade Čović loptu i šalje ka Simaniću, ali na drugoj strani krade Balbaj. Promašio je trojku sada Tibor Plajs. Precizan sa linije penala oba puta Andreson. Čović je promašio polaganje

8.minut - Prvi poeni Blija Berona, na drugoj strani Tibor Plajs pogađa za dva! Novi poeni Bilija Berona, opet za dva

7.minut - Efes ne koristi napad, a Dženkins ponovo dolazi do dva poena.  Oba penala je pogodio Larkin

6.minut - Dženkinsova serija od četiri poena

5.minut - Promašio je Čović, Larkin je oteo loptu, ali odlazi u aut sa njom

4.minut - Prvi put na terenu Dženkins, nova dvojka domaćeg tima. Na drugoj strani, greška u koracima Lorenca Brauna. Nema poena posle kombinacije Plajsa i Larkina

3.minut - Trojka Vase Micića! Izgubljena lopta na obe strane

2.minut - Nije pogodio Larkin, a u narednom napadu greška u koracima domaćina. Ponovo ne koristi napad Perperoglu, Crvena zvezda u ofanzivi bleda. Ponovo maši Lorenco Braun, ali ispravlja Kuzmić

1.minut - Kruno Simon otvara četvrtinu trojkom, ali vraća Dobrić

I ČETVRTINA: (21:9)

10.minut - Trojku je promašio Perperoglu, ali dva poena ipak za goste preko Kuzmića i njegovog ofanzivnog skoka. Ne koristi Efes poslednji napad, ali ni Perperoglu isti za Zvezdu

9.minut - Promašio je trojku Davidovac, Efes to koristi pogotkom Micića za dva poena posle prodora

8.minut - Boboa za tri, a potom i Kruno Simon za dva

7.minut - Čović je ostao na šutu za tri poena sam, ali je promašio trojku iz kornera. Konfuzan napad posle faula domaćina, Gist ne pogađa šut za dva. Promašaj Vase Micića, ali je i vreme za napad isteklo

6.minut - Konačno poeni Zvezde, pogađa Lazić za dva

5.minut - Serija Šejna Larkina. Prvo trojka, a onda i oba pogođena slobodna bacanja. Nova trojka domaćina, sada Kruno Simon. Gist ne koristi napad Zvezde, ali prethodno je Larkin promašio šut za tri

4.minut - Obe ekipe ne koriste napad. Zatim Vasilije Micić ne pogađa za dva. Lorenco Braun sada pogađa 2+1

3.minut - Šejn Larkin polovičan sa penala. Na drugoj strani je pogrešio Micić, ali je Lorenco Braun u kontri promašio zakucavanje

2.minut - Prvi poeni crveno-belih u Istanbulu, Lorenco Braun za dva

1.minut - Utakmica u dvorani Sinan Erdem je krenula! Prvi napad preko Gista, Zvezda ne koristi. Na drugoj strani Vasilije Micić pogađa za dva posle solo akcije. Greše crveno-beli ponovo, izgubljena lopta i sada trojka Vase Micića

UTAKMICA JE POČELA!

18.20 - U redovima Anadolu Efesa nastupa jedan bivši košarkaš Crvene zvezde. Naravno, reč je o Vasiliju Miciću koji je crveno-beli dres nosio u sezoni 2015/2016 i osvojio je titule prvaka ABA lige i Srbije

18.00 - Glavni sudija večerašnjeg meča je nemački arbitar, Robert Lotermos, a pomagaće mu Poljak Jakub Zamojski i Grk Petros Papapetrou

17.45 - Kada govorimo o međusobnim susretima, ekipa iz najvećeg grada Turske vodi sa 5-2 u pobedama

17.30 - Posle tri kola, razlika između dveju ekipa je čak 10 pozicija. Izabranici Andrije Gavrilovića imaju skor 1/3, dok su momci trenera Ergena Atamana na 3/1