Drugi poraz crno-belih zaredom u Evrokupu: Partizan bez volje, Tofašova šuterska klinika presudila!

13.11.2019

16:30 >> 19:10

Košarkaši Partizana izgubili su od Tofaša 82:72 na gostovanju u okviru sedmog kola Evrokupa.

RepublikaFoto: Tofas
Sami Mehija blista protiv Partizana

Meč su poenima otvorili Lodžeski i Zagorac, a ubrzo je iskusni Semi Mehija doveo domaćina u vođstvo od 4:2.

Posle četiri minuta, nakon novih poena Meta Lodžeskog, Tofaš je poveo sa 8:5.

Crno-beli imaju problema u napadu, postigli su samo pet poena za skoro 6 minuta igre, a dva puta im je i dosuđen ofanzivni faul. Iskusni Sami Mehija posle skoka u napadu donosi prvu osetniju prednost svom timu 12:5 u 7. minutu. Trinkijeri je tražio tajm-aut, ali nije bilo pomaka u igri.

Mehija i Vilijams su kreirali mini seriju 4:0 za prvu dvocifrenu prednostg domaćeg tima - 16:5 (8. minut). Partizan je nešto bolje odigrao finiš prve četvrtine i na prvi odmor je otišao sa minus 8 - 18:10.

Mehija je pogodio trojku u prvom napadu svog tima u drugoj četvrtini - 21:10. Partizan je u prvih tri i po minuta postigao samo dva poena i to Veličković sa penala, tako da je Tofaš došao do velikih 25:12.

Tofaš u potpunosti kontroliše meč, a prvu trojku za goste postigao je mladi uroš Trifunović za 30:19 u 16. minutu. Ubrzo je i Birčević bio precizan iza linije od 6.75 metara za jednocifreni minus - 33:24.

Partizan je izuzetno loše odigrao prvo poluvreme i turska ekipa na poluvremenu vodi 42:31 što uopšte nije loš rezultat za goste.

Lodžeski je trojkom otvorio drugo poluvreme (45:31), a u 22. minutu i Pejdž pogađa svoju prvu, odnosno Partizanovu četvrtu trojku (47:36).

Pejdž drugom trojkom u kratkom periodu koliko, toliko održava priključak za Tofašom - 50:39. Trojku je pogodio i Gordić za 50:42 u 24. minutu.

Partizan je imao šansu da se još više približi domaćem timu, ali nekoliko napada nije realizovao... ali nije ni Tofaš, tako da je Gordić u 28. minutu minus smanjio na svega 6 poena (54:48).

Gordić drži Partizan u igri i pogađa još jednu jednu trojku - 56:51. Trojka i Veličkovića iz kornera za potpuni povratak crno-belih - 58:54 na 70 sekundi pre kraja treće četvrine.

Kod rezultata 60:54 trener gostiju Trinkijeri je posle faula Večličkovića nad Vajtom dobio tehničku grešku što je Tofaš iskoristio i sa tri penala ponovo se odlepio 63:54. To je bio i rezultat posle tri četvrtine.

Devet poena Markusa Pejdža - 3/3 za tri poena!

Probuđeni Tarik Filip je postigao trojku u prvom napadu u poslednjoj deonici i svom timu vratio dvicifrenu prednost - 66:54. Tofaš je u seriji od 8:0.

Prekinuo je Zagorac seriju domaćeg tima (66:56), ali je Filip pogodio još jednu trojku i kod rezultata 69:56 naterao Trinkijerija da zatraži tajm-aut.

Jašar je u 36. minutu doneo maksimalnih 76:60 svom timu na oduševljenje publike u Bursi.

Met Lodžeski je utakmicu završio sa 15 poena

Mozli u 39. minutu pogađa neverovatnu trojku i smanjuje prednost Tofaša na 80:69. Podsetimo, Partizan je u Beogradu slavio sa 93:80.  Pejdž je pogodio trojku za 80:72.

Konačnih 82:72 postavio je odlični Mehija.

Najbolji u redovima Partizana!

Najefikasniji na ovom susretu bio je upravo Semi Mehija sa 26 poena, dobro ga je pratio Lodžeski sa 15, dok su još dvocifreni bili Filip 14 i Vilijams sa 12.

Na drugoj strani, najbolji kod crno-belih bio je Nemanja Gordić sa 15 poena, dok je jedini dvocifreni pored njega bio još i Stefan Birčević sa 11 poena.

U narednom, osmom kolu, oba tima su domaćini. Partizan dočekuje Ritas, dok u Bursu dolazi italijanski šampion, Venecija.

TOFAŠ - PARTIZAN 82:72

IV ČETVRTINA: (19:18)

10.minut - Rampa Zagorca, usledio je tajm-aut domaćeg tima. Pogađa trojku Markus Pejdž. Za kraj utakmice dvojku pogađa Mehija

9.minut - Ponovo nema trojke Urlua, ali pogađa za tri Mozli

8.minut - Dva poena Mozlija, promašena trojka Urlua. Ponovo je promašio dvojku Nemanja Gordić

7.minut - Dva poena na obe strane. Nakon toga, 2/3 sa linije penala Lodžeski

6.minut - Nastavlja Tofaš svoju seriju, sada dva poena Jašara i tajm-aut Trinkijerija. Konačno poeni Partizana, dva poena Mozlija

5.minut -  Zagorac dobija rampu, a Birčević pogađa za dva. Ponovo pogađa Mehija, ovoga puta za dva

4.minut - Dva poena Birčevića. Nova trojka Tofaša, ovoga puta Mehija

3.minut - Još jedna trojka Filipa, Partizan ponovo u problemu!

2.minut - Zagorac je pogodio sa polu distance

1.minut - Trojka Filipa na startu poslednje deonice! Partizanovo vreme za napad je isteklo

III ČETVRTINA: (21:23)

10.minut - Tarik Filip siguran sa linije penala, oba puta. Mozli ne pogađa posle lepog pasa kapitena Veličkovića, na drugoj strani Novica pravi i faul. Tri poena sa linije penala za Vajta, na drugoj strani je promašio trojku Zagorac

9.minut - Ponovo Mehija pogađa, na drugoj strani trojka Gordića! Vraća se Tofaš u igru, dvojka Filipa. Još jedna trojka Partizana, sada Novica Veličković

8.minut -Promašio je Vilijams, a Mozli je na kraju izblokirao Urlua. Polaganje Nemanje Gordića

7.minut - Promašaji na obe strane, Gordić nije iskoristio

6.minut - Dva poena Mehije na jednoj i Gordića na drugoj strani. Promašio je Urlu,a na kraju je Tomas izašao u aut

Solidna rola mladog Trifunovića

5.minut - Nema poena za Partizan, na drugoj strani novi poeni Vilijamsa. Promašio je trojku Tomas, ali je iz ofanzivkog skoka pogodio Trifunović

4.minut - Još jedna trojka Pejdža, Tofaš ne koristi napad preko Vilijamsa. Trifunović je šutirao, ali je promašio dvojku. Lep pas Tomasa i nova trojka, ovoga puta Gordić

3.minut - Promašio je trojku Mehija, a potom je korake napravio Vajt. Trojka Urlua

2.minut - Poeni Jankovića ispod koša, na drugoj strani dvojka Vajta. Nova trojka Partizana, sada pogađa Pejdž

1.minut - Lodžeski trojka!

II ČETVRTINA: (24:21)

10.minut - Trojka Tomasa! Polovičan sa penala Vilijams. Poslednji napad u prvom poluvremenu nije iskoristio Nemanja Gordić

9.minut - Probudio se Birčević, njegova dva poena, na drugoj strani Tofaš preko Lodžeskog dolazi do nove trojke! Sada slobodna bacanja za domaćina, Durmaz polovičan. Trifunović ponovo siguran u napadu, ovoga dvojka, na drugoj strani odmah uzvraća Tarik Filip

8.minut - Krenulo je Partizan sa trojkama, sada pogađa Birčević. Težak šut, ali i pogodak za dva poena Mehije

7.minut - Dva poena Mehije i Tomasa. Tofaš odličan sa linije penala, polovičan je bio Lodžeski

6.minut - Dva poena Jaramaza sa linije penala. Urlu je promašio trojku, ali je ispod koša ponovo skočio i pogodio Vilijams. Trojka mladog Trifunovića, inače prva za Partizan na ovom susretu

POVREDA ERMIŠA!

Užasan pad Bariša Ermiša posle slučajnog kontakta s Tomasom, gde je izgubio ravnotežu. Ermiš je u padu udario glavom o parket i odmah su za njim dotrčali lekari s klupe. Nadamo se da nije ništa ozbiljno...

5.minut - Nema pogotka Tomasa, na drugoj strani polovičan učinak Vilijamsa sa linije penala. Ponovo nema poena za crno-bele, Vilijams pogađa za dva posle prodora

4.minut - Mozli blista u odbrani! Ponovo Gordić siguran oba puta sa linije bacanja.Greška u koracima u ekipi Tofaša

3.minut - Jašar je pogodio za dva, bio je fauliran, ali nije pogodio dodatno bacanje. Partizanovo vreme za napad je isteklo, prvi put na parketu mladi Uroš Trifunović

2.minut - Poeni Novice Veličkovića. Urlu je na isteku napada promašio dvojku, ali je ispod koša pogodio Vilijams

1.minut - Loš napad Partizana, Mozli se spetljao ispod koša. Trojka Mehije!

I ČETVRTINA (18:10)

10.minut - Ponovo nema trojke za Partizan, promašio je trojku Birčević, ali je za dva ispravio Gordić. Prvi poeni Jašana za dva koji prekida seriju Partizana. Gordić polovičan sa penala. Poslednji napad nije iskoristio Urlu, promašena trojka

9.minut - Birčević oba puta siguran sa linije penala. Nema poena za Tofaš, promašaj Lodžeskog

8.minut - Još jednom Mehija za dva! Ponovo nema trojke za Partizan, sada je promašio Birčević. Na drugoj strani, dva poena Lodžeskog

7.minut - Mehija i odbojke pogađa za dva. Promašio je trojku Pejdž, na drugoj strani koraci Vilijamsa. Promašio je trojku Zagorac

6.minut - Promašena trojka Pejnersa na jednoj i Lodžeskog na drugoj strani. Faul u napadu Jaramaza

5.minut - Faul u napadu Rašona Tomasa, crno-beli imaju problem u realizaciji.  Mehija pogađa za dva posle lepe akcije svojih saigrača. Zagorac je odigrao sa zadrškom, ali ipak nije pogodio

4.minut - Pejners je polovičan sa linije penala. Ponovo ne koristi napad domaćin, ali nije pogodio ni Tomas. Nova dva poena Lodžeskog

3.minut - Sada lep prodor Tomasa i lagano polaganje. Sa druge strane, Mehija je fauliran od strane Zagorca. Nema poena za Lodžeskog nakon dobre odbrane Jaramaza

2.minut - Novi poeni za domaćina, ovoga puta Mehija, Partizan nije iskoristio napad, promašio je trojku Jaramaz. Mehija je promašio šut, ali je Janković napravio faul nakon kojeg Lodžeski ponovo pogađa za dva nakon prodora

1.minut - Prvi poeni za Tofaš posle pet sekundi, dvojka Lodžeskog. Na drugoj strani je trojku promašio Pejners, ali njegov promašaj popravlja Zagorac za dva poena

17.50 - Posle šest kola, Partizan je prvi sa skorom 5/1, dok je Tofaš treći sa saldom 3/3

17.40 - Andrea Trinkijeri za ovaj duel ne može da računa na Voldena i Parahuskog

17.30 - Prvi meč dveju ekipa igran je u drugom kolu Evrokupa i tada su crno-beli savladali turski tim sa 93:80 u beogradskoj "Štark areni"