Partizan stotkom zgazio Cibonu!

15.12.2019

20:38

Košarkaši Partizana rutinski su savladali Cibonu na svom terenu 102:66 i tako došli do osme pobede u ovoj sezoni.

RepublikaFoto: ABA liga/Partizan NIS
Vrlo laka pobeda

Od samog starta tim Andree Trinkijerija je kontrolisao tok utakmice i odmah na startu je Partizan došao do prednosti. Držala se Cibona na startu, ali je već na poluvremenu domaćin imao ozbiljnu prednost.

U drugom poluvremenu je ona nastavila da raste i posle čak 30 ubačenih poena u trećoj četvrtini bilo je jasno da je Partizan dobio ovaj meč. U poslednjih 10 minuta Trinkijeri je mogao da odmori svoje najbolje igrače i pruži priliku nekima koji nisu toliko igrali do sada u sezoni.

Kod Partizana je čak šest igrača bilo dvocifreno, a najbolji su bili Markus Pejdž sa 15 i Rašon Tomas sa 14 poena. Gipson je bio jedini dvocifreni kod Cibone sa 18 poena.