Pa, neverovatno: Dalas vodio sa 30 razlike, pa izgubio od Toronta!

23.12.2019

08:30

Košarkaši Dalas Maveriksa ispustili su ogromnu prednost i pretrpeli poraz od šampiona NBA lige, Toronto Reptorsa.

Velika pobeda košarkaša Toronta

Toronto je uspeo da odbrani Skotjabank arenu i dođe do pobede rezultatom 110:107.

Obe ekipe bile su oslabljene neigranjem najboljeg igrača. Domaćinu je falio Paskal Sijakam, a gostima Luka Dončić.

Maveriksi su odlično počeli meč, ušli u dobar ritam i potpuno zaustavili sva oružja kanadske ekipe, te tokom treće četvrtine došli i do ogromnih +30 (85:55).

Iako je od tog trenutka do kraja meča bilo još 15-ak minuta, to je bilo i više nego dovoljno vremena da se Reptorsi vrate.

Šampion NBA lige odigrao je furioznu poslednju četvrtinu, osvojio je sa 47:21 i došao do velike pobede.

Na korak od tripl-dabla bio je Kajl Lauri sa 32 poena, osam skokova i deset asistencija, a pratili su ga Kris Buše sa 21 i Ronde Holis-Džeferson sa 18 poena. Srpski centar Boban Marjanović odigrao je nešto više od dva minuta i imao jedan poen i dva skoka, uz izgubljenu loptu.

Džejlen Branson je imao 21 poen i devet asistencija, Kristaps Porzingis 19 poena i 12 skokova, Dvajt Pauel 17, a Tim Hardavej 16 poena.